Kers Cup 2015: Niespodziewana porażka Chrobrego Głogów

Gospodarz turnieju HBC Ronal Jicin zrewanżował się Chrobremu Głogów za porażkę podczas XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka.

Marcin Górczyński
Podczas niedawnego Memoriału im. Ryszarda Matuszaka zespoły stoczyły wyrównany bój o 5. miejsce w turnieju. Ostatecznie lepsi okazali się głogowianie, którzy w końcówce zdołali odskoczyć rywalom na kilka bramek. Tym razem czeska drużyna wzięła rewanż na Chrobrym Głogów.
Pierwsze fragmenty spotkania zdecydowanie należały do HBC Ronal Jicin. Gospodarze Kers Cup 2015 rozpoczęli z wysokiego C, po 12 minutach prowadząc aż 6:1. Głogowianie zdołali zebrać się w sobie i po chwili złapali kontakt z rywalem. Tomasz Rosiński do spółki z Wiktorem Kubałą znajdowali sposób na defensywę rywali i na 10 minut przed końcem połowy Chrobry tracił już tylko 2 bramki. Ostatecznie podopieczni Piotra Zembrzuskiego na przerwę udali się przy wyniku 13:13 po bramce ze skrzydła Arkadiusza Miszki.

Przestoje w grze okazały się bolączką Chrobrego w spotkaniu z gospodarzami turnieju. Około 40 minuty głogowianie stracili 4 bramki z rzędu i na 15 minut przed końcem przegrywali 17:20. Sygnał do odrabianie strat ponownie dali Rosiński z Kubałą i pozwolili zespołowi z Dolnego Śląska na niemal całkowite odrobienie strat (20:21). Był to ostatni dobry moment Chrobrego w tym spotkaniu. Ronal Jicin, prowadzone przez świetnie spisującego się Ondreja Sulca, byli zabójczo skuteczni w końcówce i ostatecznie wygrali 24:20. Na uwagę zasługuje fakt, że głogowianie otrzymali w spotkaniu aż 18 minut kar, co z pewnością nie ułatwiło im zadania w rywalizacji z gospodarzami turnieju.

HBC Ronal Jicin - Chrobry Głogów 24:20 (13:13)

HBC Ronal: Veverka, Machalicky - Skopal 2, Rychna 1, Krahulec 3, Kral 1, Bares, Hlava, Dedecek 1, Loskot 2, Milko 5, Drbohlav 2, Zeman 2, Groh 1, Kolc, Curda 2, Kubik 2

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 2, Więdłocha, Świtała, Sadowski 1, Bąk 2, Tylutki 2, Kobuziński 1, Rosiński 6, Kandora, Kubała 4, Jurecki 2

Kary: Chrobry - 18 minut, HBC Ronal - 8 minut