Kers Cup 2015: Świetne spotkanie Tomasza Rosińskiego

Szczypiorniści Chrobrego Głogów od pewnego zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w turnieju Kers Cup rozgrywanym w czeskim Jicinie.

Po zajęciu piątego miejsca w XXI Memoriale Ryszarda Matuszaka szczypiorniści Chrobrego Głogów przystąpili do rywalizacji w turnieju Kers Cup w czeskim Jicinie. Głogowianie podczas weekendu w Czechach mają za przeciwników MSK Povazska Bystrzyca, Duklę Praga oraz gospodarzy HBC Ronal Jicin. [ad=rectangle] Chrobry rozpoczął rywalizację w turnieju od meczu z MSK Povazska, trzykrotnym mistrzem Słowacji. W mecz świetnie wprowadził się Kamil Sadowski, podobnie zresztą jak Tomasz Rosiński. Duet głogowian w ciągu pierwszych minutach zdobył 7 bramek i sprawił, że Chrobry prowadził 7:5. Rywale ze Słowacji nie zamierzali tanio sprzedać skóry i niemal do końca pierwszej odsłony utrzymywali wynik na styku. Tuż przed zejściem do szatni swoją 3 bramkę w spotkaniu zdobył Ignacy Bąk i głogowianie udali się na przerwę prowadząc 16:13.

Fantastyczny początek drugiej połowy sprawił, że podopieczni Piotra Zembrzuskiego niezagrożeni zmierzali po triumf. Szczypiorniści Chrobrego rzucili 5 bramek z rzędu i w 37 minucie spotkania wyszli na prowadzenie 21:15. Ogromna w tym zasługa wspomnianego już Rosińskiego, który stał się katem zespołu z Bystrzycy. Były gracz Vive Tauronu Kielce rzucił w całym spotkaniu 10 bramek i przez niemal cały pojedynek był nieuchwytny dla defensywy rywali.

Sześciobramkowa przewaga okazała się decydująca. Zespół z Bystrzycy do końca starcia próbował podjąć walkę, ale nie zdołał rzucić więcej niż dwóch bramek z rzędu. Głogowianie natomiast tuż przed końcowym gwizdkiem zdołali jeszcze powiększyć prowadzenie. Swój udział w grze ofensywnej ponownie zaznaczył Bąk, wspierany przez Sadowskiego. Rozgrywający Chrobrego dopisali do swojego dorobku kolejne zdobycze, co ostatecznie dało głogowianom zwycięstwo 36:27.

Chrobry Głogów - MSK Povazska Bystrzyca 36:27 (16:13)

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 2, Świtała 3, Sadowski 7, Bąk 5, Tylutki 2, Kobuziński 1, Rosiński 10, Kandora 2, Kubala 1, Jurecki 3

MSK: Biel, Makay, Drapal - Hes 3, Zubek, Firit 1, Machac 3, Valasek, Kasagranda 2, Dyba 5, Chudoba 5, Jurak 2, Vallo, Haronik, J.Kozak 4, Gardian 1, M.Kozak 1

Kary: Chrobry - 8 minut, MSK - 4 minuty