III Memoriał im. Antoniego Weryńskiego: Stal kontra Zaporoże w "finale"

PGE Stal Mielec oraz ZTR Zaporoże zagrają w sobotę o triumf w III Memoriale im. Antoniego Weryńskiego w Mielcu. W piątek obie drużyny zgodnie pokonały SRS Czuwaj Przemyśl.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Mielecki zespół do dwudniowego memoriału przystąpił bez nominalnego kołowego. Od dłuższego czasu z gry wyłączeni są Damian Krzysztofik i Piotr Krępa, a w minionym tygodniu do grona tego dołączył Michał Wypych, który na jednym z treningów skręcił staw skokowy. W piątek sztab trenerski nie chciał ryzykować jego zdrowia.
Pomimo tego Czeczeńcy nie mieli problemów z pokonaniem pierwszoligowego Czuwaju. Ekipa trenera Tadeusza Jednoroga już na początku spotkania odskoczyła rywalom i po kilkunastu minutach gry wygrywała 11:3. Choć przemyski zespół starał się jeszcze gonić wynik i nawet zmniejszył straty do pięciu bramek (7:12), to Stal jeszcze przed przerwą zapewniła sobie wygraną.

Po trzydziestu minutach gry gospodarze prowadzili 19:11. Wysoka zaliczka pozwoliła trenerowi Jednorogowi na solidne rotowanie składem. W ostatnim kwadransie meczu na parkiecie pojawili się gracze mniej doświadczeni (m.in. Wiktor Kawka i Piotr Gasin), a swój debiut w seniorskim zespole zaliczył Jakub Ćwięka. Młody zawodnik zakończył zawody z jednym trafieniem.

Stal zwyciężyła 37:21, powtarzając tym samym wynik ZTR-u Zaporoże, który kilka godzin wcześniej również pokonał Czuwaj różnicą 16 goli. Ukraiński zespół do wygranej poprowadził Oleksij Ganczew, który zdobył dziewięć bramek. W szeregach przemyskiego zespołu w obu spotkaniach z dobrej strony pokazali się Mateusz Kroczek, Stanisław Makowiejew i Paweł Stołowski.

W sobotę Stal oraz ZTR zmierzą się w meczu decydującym o triumfie w memoriale. Spotkanie zaplanowane zostało na godz. 10:30.

III Memoriał im. Antoniego Weryńskiego w Mielcu:

ZTR Zaporoże - SRS Czuwaj Przemyśl 39:23 (22:13)
Najwięcej bramek: dla ZTR-u - Oleksij Ganczew 9; dla Czuwaju - Paweł Stołowski 7, Mateusz Kroczek 6, Paweł Puszkarski 5, Stanisław Makowiejew 4.

SRS Czuwaj Przemyśl - PGE Stal Mielec 21:37 (11:19) Najwięcej bramek: dla Czuwaju - Mateusz Kroczek 5, Tomasz Kulka, Stanisław Makowiejew, Paweł Stołowski - po 4; dla Stali - Łukasz Janyst 8, Damian Kostrzewa 6, Michał Chodara, Piotr Gasin, Jakub Kłoda, Grzegorz Sobut - po 4.