IV Memoriał Walleranda: Szwedzi pokonali Wybrzeże, obie drużyny grają w półfinałach

W ostatnim piątkowym meczu IV Memoriału Leona Walleranda, Wybrzeże Gdańsk przegrało z Hästö IF Karlskrona 21:27. Oznacza to, że oba zespoły zagrają w sobotnich półfinałach.

Michał Gałęzewski
Przed ostatnim piątkowym meczem Wybrzeże Gdańsk i Hästö IF Karlskrona były w zupełnie innych nastrojach. Gdańszczanie pokonali Sokół Browar Kościerzynę, natomiast zawodnicy ze Szwecji po zaciętej końcówce przegrali z pierwszoligowcem z Kaszub.
Tym razem zespół z Karlskrony, który w zbliżającym się sezonie będzie beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji zagrał w pełnym składzie, z Larsem Mollerem Madsenem. Od początku gracze z północy narzucili swój styl gry. Po pięciu minutach, gdy po raz drugi z rzędu na listę strzelców wpisał się Jakob Nygren, Skandynawowie prowadzili 4:0.

Później Wybrzeże zaczęło łapać kontakt z rywalem, jednak nie potrafiło zmniejszyć straty. Gdy na listę strzelców w 19. minucie wpisał się Johannes Sandgren, goście prowadzili już 10:5. W Wybrzeżu sytuację starał się ratować Dawid Nilsson, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:13.

W drugiej połowie Wybrzeże robiło wszystko, by zmniejszyć stratę, jednak gdańszczanom zdarzały się również proste błędy, z czego skrzętnie korzystali Szwedzi. Do końca ważył się występ Wybrzeża w półfinale, gdyż przy zwycięstwie HIF trzy zespoły z grupy A miały po 2 punkty. Ostatecznie przy wyniku 21:27 pierwsze miejsce z 5 małymi punktami zdobyli szczypiorniści Szwedzi, drudzy byli gdańszczanie, a trzeci zawodnicy z Kościerzyny.

Wybrzeże Gdańsk - Hästö IF Karlskrona 21:27 (9:13)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Kornecki 4, Kondratiuk 3, D.Nilsson 3, Niedziółka 3, Skrzypczak 2, Sulej 2, Prymlewicz 2, Abram 1, Rogulski 1 oraz Ćwikliński, Papaj, Suwisz.
Kary: 4 min. (Ćwikliński 2 min., Rogulski 2 min.).
Karne: 2/3.

Hästö IF: Cvitković, Gerbeshi - Nygren 6, Sandgren 5, Olsson 3, Bamberg 3, Gansby 3, Hansen 2, J.Nilsson 2, Gegerfelt 1, Samuelsson 1, Madsen 1 oraz Grundsten.
Kary: 2 min. (Samuelsson 2 min., Grundsten 2 min., Sandgren 2 min.).