Turniej w Brześciu: Mieszkow dał lekcję KS Azotom Puławy

Szczypiorniści KS Azotów Puławy zanotowali porażkę w swym pierwszym meczu na turnieju w Białorusi. Podopieczni trener Ryszarda Skutnika nie sprostali gospodarzom imprezy, ekipie Mieszkowa Brześć.

Losy rywalizacji między puławskim zespołem a mistrzem Białorusi rozstrzygnięte zostały jeszcze przed przerwą. Po trzydziestu minutach gry KS Azoty traciły do rywali siedem bramek (13:20), a w drugiej połowie mimo ambitnej postawy nie były w stanie odrobić strat. Co więcej, Mieszkow powiększył jeszcze swoją przewagę i wygrał 37:26. [ad=rectangle] Dobre zawody w szeregach Azotów rozegrali Przemysław Krajewski i Nikola Prce, którzy zapisali na swym koncie po sześć trafień. W szeregach Mieszkowa błyszczeli z kolei Paweł Atman i Dianis Kristopans, którzy zdobyli po pięć bramek.

Puławianie okazję do rehabilitacji będą mieli w dwóch pozostałych meczach turnieju. W sobotę o godz. 14:00 zagrają z Orlen Wisłą Płock, a w niedzielę zmierzą się z St. Petersburgiem.

Turniej w Brześciu:

Mieszkow Brześć - KS Azoty Puławy 37:26 (20:13) KS Azoty:

Bogdanov, Krupa, Zapora - Krajewski 6, Prce 6, Kubisztal 4, Masłowski 3, Przybylski 3, Kuchczyński 2, Sobol 2, Małecki, Orzechowski, Petrovsky.

M Zespół M Z R P Bramki +/- Pkt
1Orlen Wisła Płock110034:21+132
2Mieszkow Brześć110037:26+112
3KS Azoty Puławy100126:37-110
4St. Petersburg100121:34-130

Harmonogram sobotnich gier:

godz. 14:00 - KS Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock godz. 16:00 - St. Petersburg - Mieszkow Brześć