Turniej w Brześciu: Orlen Wisła rozgromiła St. Petersburg

Orlen Wisła Płock od wygranej nad St. Petersburgiem rozpoczęła zmagania w turnieju w Brześciu. Podopieczni Manolo Cadenasa nie dali rywalom z Rosji żadnych szans i wygrali 34:21 (16:6).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Szczypiorniści płockiego zespołu kontrolowali przebieg inaugurującego turniej w Brześciu spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Choć to ich rywale otworzyli wynik zawodów, to już po dziesięciu minutach gry Orlen Wisła wygrywała 6:1. Przed przerwą losy starcia były przesądzone.
Nafciarze na Białoruś wybrali się w silnym składzie, niemniej trener Manolo Cadenas nie miał do swej dyspozycji wszystkich zawodników. Od dłuższego czasu kontuzje leczą bowiem Zbigniew Kwiatkowski i Mateusz Piechowski, a uraz łydki wyłączył z gry Marco Oneto Zunigę.

Mimo nieobecności aż trzech obrotowych (w kadrze znalazł się tylko jeden nominalny kołowy, Tiago Rocha), Wisła nie miała najmniejszych problemów z ograniem rosyjskiej drużyny. We wspomnianej już 10. minucie Nafciarze prowadzili 6:1 i choć rywale zbliżyli się wkrótce na dystans czterech goli (6:10), to kapitalny finisz pierwszej części spotkania sprawił, że wicemistrzowie Polski wygrywali do przerwy 16:6.

W drugiej połowie Wisła spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Nafciarze dobrze grali w obronie, dzięki czemu mogli regularnie kontrować rywali. W ofensywie natomiast zespół nie miał trudności z dochodzeniem do klarownych pozycji. W efekcie w 43. minucie było już 25:11.

Do końca meczu obraz gry nie uległ większej zmianie. Wisła dyktowała tempo zawodów, Rosjanie natomiast dopiero w końcówce podreperowali swój dorobek bramkowy, choć i tak zaakceptować musieli aż 13-bramkową porażkę.

Kolejnym rywalem płockiej ekipy na turnieju w Brześciu będą KS Azoty Puławy, z którymi Nafciarze zmierzą się w sobotę o godz. 14:00.