IV Memoriał Walleranda: MMTS rozgromił Polski Cukier Pomezanię

MMTS Kwidzyn nie dał szans Polskiemu Cukrowi Pomezanii Malbork. Podopieczni Patryka Rombla wygrali 28:15 i zapewnili sobie zwycięstwo w grupie.

Michał Gałęzewski
Dla MMTS-u Kwidzyn był to drugi mecz podczas IV Memoriału Leona Walleranda. W pierwszym spotkaniu ekipa z PGNiG Superligi uporała się ze Spójnią Gdynia. Polski Cukier Pomezania jeszcze w Gdańsku nie grała.
Malborski zespół tylko w pierwszych minutach potrafił dotrzymać kroku drużynie, z której od lat przychodzą zawodnicy do Polskiego Cukru Pomezanii. W MMTS-ie niezwykle skuteczny był Adrian Nogowski, który w 13. minucie miał już na swoim koncie sześć bramek. Na cztery minuty przed końcem I połowy po trafieniu Mateusza Seroki, ekipa Patryka Rombla prowadziła już różnicą dziewięciu bramek. Ostatecznie kwidzynianie wygrali pierwszą część spotkania 16:5.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla ekipy Igora Stankiewicza. Zawodnicy z Malborka, którzy nie mieli nic do stracenia rzucili pięć bramek z rzędu, a skuteczny był Tomasz Maluchnik. Po rzucie Kamila Dukszty, było już 11:15. Później jednak MMTS uspokoił grę i po raz kolejny budował przewagę. Gdy na siedem minut przed końcem meczu kolejną bramkę rzucił Nogowski, MMTS prowadził już różnicą dziesięciu bramek, by ostatecznie zwyciężyć .

Wiadomo już, że MMTS wygrał swoją grupę i zagra w sobotnim półfinale. Ekipa z Malborka o prawo gry o zwycięstwo w Memoriale Leona Walleranda zagra z Kar-Do Spójnią Gdynia.

Polski Cukier Pomezania Malbork - MMTS Kwidzyn 15:28 (6:15)

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Sibiga - Maluchnik 3, Perwenis 3, Cieślak 2, Boneczko 2, Dukszto 2, Michałów 1, Nowaliński 1, Nawrocki 1 oraz Wiak, Dawidowski, Hanis.
Kary: 4 min. (Hanis 2 min., Michałów 2 min.).
Karne: 2/2.

MMTS: Dudek, Kiepulski - Nogowski 10, Rosiak 4, Seroka 4, Genda 2, Potoczny 1, Szczepański 1, Janikowski 1, Kryszeń 1, Szpera 1, Pilitowski 1, Peret 1, Zadura 1 oraz Klinger.
Kary: 4 min. (Seroka 2 min., Zadura 2 min.).