Turniej w Elblągu: Pokaz siły mistrzyń Polski

Mistrzynie Polski - MKS Selgros Lublin rozgromiły Energę AZS Koszalin 43:24 podczas turnieju w Elblągu. Najwięcej, bo osiem bramek dla lublinianek rzuciła Katarzyna Kozimur.

Michał Gałęzewski
W pierwszym meczu elbląskiego turnieju po zaciętym spotkaniu Vistal Gdynia wygrał z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk. Tym razem na boisko weszły zawodniczki z Lublina i z Elbląga, które również przygotowują się do rozgrywek PGNiG Superligi.
Mecz był wyrównany tylko do 7. minuty. Gdy na listę strzelców wpisała się Katarzyna Kołodziejska, na tablicy wyników widniał rezultat 4:5. Później mistrzynie Polski włączyły jednak piąty bieg i po trafieniu Karoliny Bijan, w 12. minucie było już 11:5 dla MKS-u Selgros.

Do końca pierwszej połowy podopieczne Sabiny Włodek już tylko podwyższały swoje prowadzenie. Gdy do bramki po raz kolejny trafiła Jessica Quintino, na osiem minut przed przerwą prowadziły już różnicą dziesięciu bramek, by ostatecznie schodzić na nią przy wyniku 10:21.

Po zmianie stron MKS Selgros kontynuował swoją bardzo dobrą serię. W zespole z Lublina do bramki trafiały wszystkie zawodniczki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:43, a jego wynik ustaliła rzutem w ostatnich sekundach Joanna Szarawaga.

Energa AZS Koszalin - MKS Selgros Lublin 24:43 (10:21)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch - Michałów 7, Sądej 5, Niesciaruk 3, Kołodziejska 2, Roszak 2, Stasiak 1, Kaczanowska 1, Błaszczyk 1, Budnicka 1, Trawczyńska 1 oraz Nowicka, Chmiel, Domaros.
Kary: 4 min. (Kaczanowska 4 min.)
Karne: 2/3.

MKS Selgros: Dżukiewa - Kozimur 8, Niedźwiedź 6, Bijan 4, Charzyńska 4, Szarawaga 4, Gęga 4, Quintino 3, Kocela 3, Drabik 3, Skrzyniarz 2, Rola 1, Migdaliowa 1.
Kary: 0 min.