Turniej w Puławach: Pojedynek beniaminków dla KPR-u Legionowo

W piątek zainaugurowany został towarzyski turniej w Puławach. Szczypiorniści Gwardii Opole po niezwykle zaciętym spotkaniu ulegli KPR-owi Legionowo 27:28 (15:15).

Sławomir Bromboszcz
W pierwszym spotkaniu rozgrywanego w Puławach towarzyskiego turnieju zmierzyli się dwaj beniaminkowie PGNiG Superligi. Mecz ten zapowiadał się niezwykle interesująco, bowiem obie drużyny dysponują podobnym potencjałem i w nadchodzących rozgrywkach rywalizować będą przede wszystkim o utrzymanie w gronie superligowców.
Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana. Szczypiornistom z Opola na początku meczu udało się wypracować czterobramkowe prowadzenie, jednak podopieczni Roberta Lisa bardzo szybko zniwelowali przewagę rywala. Po 20 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 11:11. W pierwszej odsłonie zawodów żadnej ze stron nie udało się już "odskoczyć" przeciwnikowi i zespoły zeszły do szatni przy stanie 15:15.

Po zmianie stron zespoły nadal toczyły wyrównaną walkę, po 40 minutach gry w dalszym ciągu był rezultat remisowy 17:17. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w końcówce zawodów. Do głosu doszli szczypiorniści z Legionowa, którzy wypracowali trzybramkowe prowadzenie 24:21. Zawodnicy z Opola rzuci się do odrabiania strat, jednak zabrakło im czasu, by zdobyć bramkę na wagę remisu. KPR Legionowo zwyciężył 28:27.

W drugim piątkowym spotkaniu gospodarze turnieju Azoty Puławy zmierzą się z pierwszoligowym KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Zespół ten zastąpił w turnieju PGE Stal Mielec.

Gwardia Opole - KPR Legionowo 27:28 (15:15)