XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka: 5. miejsce dla Chrobrego

Szczypiorniści Chrobrego Głogów pokonał HBC Ronal Jicin 33:27 w meczu o 5. miejsce XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka. Czeska ekipa stawiała głogowianom opór aż do 52. minuty zawodów.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Mimo dość wąskiej kadry i sporej liczby nieobecnych zawodników, Chrobry był zdecydowanym faworytem piątkowego spotkania. Choć do grona pauzujących graczy przed meczem z HBC Ronalem dołączyli Mariusz Gujski, Tomasz Rosiński i Rafał Biegaj, to i tak dysponujący ledwie jedenastoosobowym składem gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść w decydującym momencie.
Pierwsza połowa była jednak lepsza w wykonaniu czeskiego zespołu, który dość niespodziewanie wyszedł w 17. minucie na prowadzenie 9:5. Chrobry zaczął wówczas gonić wynik i choć w 25. minucie przegrywał już tylko 9:10, to rywale wkrótce ponownie odskoczyli na dystans dwóch goli. Straty gospodarzy zniwelował dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy Bartosz Jurecki.

Głogowianie za ciosem poszli tuż po przerwie, w 37. minucie po bramce Wiktora Kubały wychodząc na prowadzenie 17:15. Młody skrzydłowy był wyróżniającą się postacią w szeregach Chrobrego i to głównie on i Kamil Sadowski odpowiedzialni byli za zdobywanie bramek.

Wspomniany duet w całym spotkaniu zapisał na swym koncie szesnaście goli, z czego aż jedenaście zdobył w drugiej połowie. W 46. minucie Chrobry wygrywał już 23:19, ale zawodnikom Ronala udało się jeszcze zbliżyć na dystans dwóch goli sześć minut później (26:24 - 52. min.). Wówczas gospodarze zadali jednak decydujące ciosy i ostatecznie zwyciężyli 33:27.

Chrobry zakończył tym samym rywalizację na 5. miejscu. O godz. 13:00 miał rozpocząć się mecz o 3. lokatę pomiędzy MMTS-em Kwidzyn a Zagłębiem Lubin, jednak Miedziowi zrezygnowali z przyjazdu ze względu na kontuzje. W finale memoriału zagrają ZTR Zaporoże oraz Pogoń Szczecin.