XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka: MMTS i ZTR na remis

Remisem 20:20 zakończyło się trzecie spotkanie XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka pomiędzy MMTS-em Kwidzyn a ZTR-em Zaporoże. Decydującą bramkę zdobył z rzutu karnego Mateusz Seroka.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Ustalające wynik zawodów trafienie było ósmym golem Mateusza Seroki w meczu. Co ciekawe prawoskrzydłowy MMTS-u tylko raz wpisał się na listę strzelców z gry - wszystkie pozostałe bramki zdobył bowiem z rzutów karnych.
Seroka po raz kolejny był czołową postacią drużyny trenera Patryka Rombla. W rozegranym przed południem spotkaniu z Chrobrym 26-latek zanotował na swoim koncie dziewięć goli, a w rywalizacji z ZTR-em Zaporoże już w pierwszej połowie zdobył pięć bramek.

MMTS przezwoicie rozpoczął starcie z wicemistrzem Ukrainy, w 11. minucie spotkania wychodząc na prowadzenie 5:3. Kwidzynianie nie byli jednak w stanie utrzymać swej przewagi zbyt długo - w 16. minucie ZTR doprowadził do remisu 7:7, a w końcówce pierwszej połowy zdołał wypracować sobie dwa trafienia zaliczki, głównie za sprawą bramek Maksyma Karamyszewa (13:11).

Dwubramkową stratę do Ukraińców gracze trenera Rombla zniwelowali po przerwie, po tym jak na listę strzelców wpisali się Przemysław Zadura i Seroka. Obie ekipy grały bardzo twardo, w głównej mierze skupiając się na działaniach w defensywnie. W efekcie ZTR pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobył dopiero w 42. minucie, doprowadzając do remisu 14:14.

Do końca spotkania obie ekipy zdobywały już bramki seriami. MMTS trzykrotnie wychodził na prowadzenie, w 45. i w 49. minucie odskakując przeciwnikom na dystans dwóch goli. ZTR w końcówce mógł jednak przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść, bowiem po trafieniu Oleksandra Tilte wygrywał w 58. minucie 20:19. Decydujące słowo należało jednak do Seroki, który wykorzystując rzut karny dał swojej drużynie remis.

XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka, grupa A:

MMTS Kwidzyn - ZTR Zaporoże 20:20 (11:13)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Janikowski 1, Genda 3, Zadura 2, Nawrocki, Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański, Nogowski 1, Pilitowski 1, Seroka 8, Potoczny, Janiszewski 1.
Karne: 7/7.
Kary: 6 min.

ZTR: Dierewiankin, Umowist - Seweryn 2, Artemienko 1, Akimienko 2, Kirilenko 2, Zotow, Konstantinow, Ganczew 3, Karamyszew 5, Tilte 4, Biegał 1, Zwiezdow, Kriuczkow.
Karne: 3/3.
Kary: 8 min.

Kary: MMTS - 6 min. (Janiszewski - 4 min., Zadura - 2 min.); ZTR - 8 min. (Kirilenko, Zotow, Biegał, Zwiezdow - po 2 min.). Sędziowali: A. Rajkiewicz oraz J. Tarczykowski (Szczecin).