XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka: Otwarcie dla MMTS-u

Szczypiorniści MMTS-u Kwidzyn pokonali Chrobrego Głogów 25:21 (13:12) w pierwszym meczu XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Kwidzynian do triumfu poprowadził Mateusz Seroka.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Prowadzona przez trenera Patryka Rombla drużyna losy otwierającej zmagania w Głogowie rywalizacji rozstrzygnęła na swą korzyść w końcówce zawodów. Co prawda MMTS mógł zapewnić sobie wygraną już w pierwszej połowie, ale Chrobry zanotował wówczas skuteczny powrót do gry.
Pierwsza połowa spotkania charakteryzowała się bardzo nierówną grą obu drużyn. Premierowe minuty starcia w pełni należały do głogowskiej ekipy, która po trafieniach Kamila Sadowskiego, Tomasza Rosińskiego oraz Wiktora Kubały wygrywała w 7. minucie 5:2. Wówczas jednak do głosu doszli gracze MMTS-u i po serii ośmiu bramek pod rząd, wysunęli się w 18. minucie na prowadzenie 10:5.

Kwidzynianie mieli wówczas szansę na przejęcie pełnej kontroli nad przebiegiem meczu, jednak Chrobry nie dawał za wygraną. Ponad dziesięciominutowy impas strzelecki zespołu przełamał w końcu Rosiński, który wraz z Kubałą wyrósł przed przerwą na lidera zespołu.

Wspomniany duet zmniejszył w 22. minucie straty głogowian do jednej bramki (9:10), dzięki czemu jeszcze przed przerwą rywalizacja rozpoczynała się nowo. Po zmianie stron MMTS szybko odskoczył jednak swym rywalom na dystans czterech goli i mimo że Chrobry w 49. minucie przegrywał tylko 17:19, to kwidzynianie wkrótce za sprawą Mateusza Seroki przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść.

Obie ekip w czwartkowe popołudnie czeka jeszcze spotkanie z ZTR-em Zaporoże. MMTS zmierzy się z ukraińskim zespołem o 13:00, a Chrobry wybiegnie na parkiet trzy godziny później.

XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka, grupa A:

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 25:21 (13:12)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Janikowski, Genda 1, Zadura 1, Nawrocki, Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret 1, Szpera 3, Klinger 1, Szczepański, RRosiak 1, Nogowski 2, Pilitowski, Seroka 9, Potoczny 1, Janiszewski 4.
Karne: 3/3.
Kary: 8 min.

Chrobry: Stachera, Kapela - Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 2, Sadowski 2, Bąk, Gujski 1, Tylutki, Rosiński 6, Kandora, Kubała 6, Jurecki 2.
Karne: 3/4.
Kary: 0 min.

Kary: MMTS - 8 min. (Rosiak - 4 min., Kryszeń, Janiszewski - po 2 min.); MMTS - 0 min. Sędziowali: A. Rajkiewicz oraz J. Tarczykowski (Szczecin).