Udany debiut Kamila Syprzaka w FC Barcelonie, Katalończycy pokonali THW Kiel i wygrali turniej

Obrotowy reprezentacji Polski Kamil Syprzak zadebiutował w FC Barcelonie podczas turnieju Unser Norden Cup 2015 w Kilonii.

Tomasz Rosiński
Oprócz gospodarzy zmagań, czyli THW Kiel oraz Katalończyków do imprezy zgłosił się zespół SC DHfK Leipzig i to przeciwko tej ekipie swój pierwszy mecz w barwach wielkiej Barcelony rozegrał Syprzak.
W kilońskiej hali Sparkassen-Arena stawiło się ponad osiem tysięcy kibiców, a kluby umówiły się, że pojedynki będą trwały po 40 minut (2x20 minut). Drużyna z Hiszpanii nie dała szans szczypiornistom z Lipska, zwyciężając spotkanie 31:21, zaś Polak zdobył 3 bramki dla FCB. Inny nabytek triumfatorów ostatniej edycji Ligi Mistrzów, Chorwat Marko Kopljar, zapisał na swoim koncie 2 trafienia. W innym starciu THW po trudniej przeprawie uporało się z SC DHfK, wygrywając 24:21. W tym wypadku warty odnotowania jest pierwszy występ w drużynie mistrza Niemiec duńskiego bramkarza Niklasa Landina, z którym w Kilonii wiązane są spore nadzieje. Wisienką na torcie środowego turnieju miała być rywalizacja THW Kiel i FC Barcelony. Miejscowy zawodnicy dotrzymywali kroku Kirilowi Lazarovowi i spółce tylko do siódmej minuty, kiedy prowadzili 4:2. Jednak od tego momentu przyspieszyli przyjezdni, którzy jeszcze przed przerwą wypracowali sobie dwa gole przewagi (7:9). Po zmianie stron Blaugrana jeszcze powiększyła swoje prowadzenie i ostatecznie odniosła pewne zwycięstwo 21:16, a zarazem okazała się najlepsza w całym turnieju. W trakcie tej konfrontacji Kamil Syprzak wywalczył dla swojej ekipy jedną bramkę.
Kamil Syprzak w debiucie w barwach FC Barcelony zdobył 3 gole, a jego zespół odniósł pewne zwycięstwo. W starciu z TKW Kiel Polak wywalczył 1 trafienie Kamil Syprzak w debiucie w barwach FC Barcelony zdobył 3 gole, a jego zespół odniósł pewne zwycięstwo. W starciu z TKW Kiel Polak wywalczył 1 trafienie