Sparingowo: Energa zrewanżowała się Pogoni

Popołudniowe, drugie spotkanie pomiędzy Energą AZS Koszalin a Pogonią Baltica Szczecin zakończyło się zwycięstwem gospodyń. Akademiczki lepiej zaprezentowały się w drugiej połowie.

Krzysztof Kempski
Na 1 sierpnia na godzinę 17.00 zaplanowano drugi mecz pomiędzy dwoma zespołami reprezentującymi województwo zachodniopomorskie w PGNiG Superlidze kobiet. Tym razem lepsza w sparingu okazała się Energa AZS Koszalin. Najwięcej krwi drużynie SPR Pogoni Baltica Szczecin napsuła Hanna Sądej, która do siatki rywalek trafiła 8-krotnie.
Pierwszy fragment zawodów miał iście podobny przebieg jak spotkanie poranne. Lepiej prezentowały się miejscowe. Swoją wyraźniejszą przewagę zaznaczyły jednak dopiero po 22. minutach. Trzy trafienia z rzędu w krótkim czasie i błędy szczecinianek sprawiły, że dystans między zespołami wynosił już 5 "oczek" (11:6). Także i tym razem czas, o który poprosił Adrian Struzik przyniósł efekt. Koszalinianki dość szybko zaczęły tracić przewagę. Do końca pierwszej połowy zdołały dwukrotnie pokonać rywalki, a w tym samym czasie straciły 5 bramek. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by na przerwę schodziły w lepszych nastrojach (13:11).

Po zmianie stron spotkanie nabrało charakteru gry "bramka za bramkę". Zmiana nastąpiła dopiero po 41. minutach. Energetyczne dołożyły w tym czasie 4 bramki a wynik brzmiał wówczas już 23:16. Od tamtej chwili koszalinianki były już pewne swego. Przyjezdne starały się grać do końca, ale tym razem musiały pogodzić się z przegraną.

Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 29:21 (13:11)

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch 3 - Michałów 4, Roszak, Stasiak 1, Budnicka, Trawczyńska 1, Domaros 1, Chmiel 1, Kaczanowska 1, Błaszczyk, Nestsiaruk 1, Sądej 8, Kołodziejska 6, Nowicka 2.