Sparingowo: Pierwszoligowiec z Tarnowa postawił się PGE Stali

Szczypiorniści SPR-u Tarnów i PGE Stali Mielec rozegrali w sobotę pierwsze spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym. Po siedemdziesięciu pięciu minutach gry górą byli Czeczeńcy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Sobotnie starcie otwierało okres gier treningowych dla obu zespołów. Mielczanie, którzy do Tarnowa przyjechali bez Damiana Krzysztofika, w początkowej fazie meczu nie byli w stanie dotrzymać kroku gospodarzom. SPR już w 6. minucie wyszedł na prowadzenie 4:1, które wkrótce, korzystając na błędach Stali w ofensywie, powiększył do stanu 9:4.
Tarnowska drużyna imponowała w pierwszej części zawodów przede wszystkim szybkością rozgrywania ataków oraz sprawnym wyprowadzaniem kontr. Stal z czasem zaczęła jednak dochodzić do głosu i po serii interwencji Krzysztofa Lipki oraz bramkom wracającego do gry Damiana Kostrzewy, zmniejszyła straty do dwóch goli (10:12 - 25. min.).

W drugiej części sparingu Czeczeńcy szybko doprowadzili do remisu. Liderami mieleckiej drużyny byli Kostrzewa i Grzegorz Sobut, jednak mimo ich dobrej gry, Stal nie była w stanie wypracować przewagi. SPR co chwila wychodził na jedno lub dwubramkowe prowadzenie, w głównej mierze nękając rywali kontrami, ale mielczanie "trzymali" wynik.

Na pierwsze prowadzenie drużyna trenera Tadeusza Jednoroga wyszła dopiero w 48. minucie, kiedy na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Kostrzewa. Od tego momentu Czeczeńcy byli już stroną przeważającą, drugą część sparingu kończąc wynikiem 28:26.

Tuż po wznowieniu gry mielecki zespół odskoczył SPR-owi na dystans czterech goli (30:26). Grą drugiej linii Stali sprawnie dowodził wówczas Michał Chodara, który zastąpił na środku rozegrania przeciętnie dysponowanego Michała Obiałę. Gospodarze do końca meczu próbowali odwrócić losy rywalizacji i choć w 55. minucie doprowadzili do remisu, to Stal przechyliła szalę zwycięstwa na swą korzyść, wygrywając ostatecznie 42:37

SPR Tarnów - PGE Stal Mielec 37:42 (12:10; 26:28)

SPR: Barnaś, M. Nowak, Ciochoń - M. Niemiec 3, Dutka 9, Szatko 6, Jewuła 3, Karwowski 2, Ł. Nowak 2, Kubisztal 2, Gabiga 1, Kowalik 4, Wajda 2, Bielamowicz 3, B. Niemiec, Sanek.

PGE Stal: Lipka, Nikolić - Wilk 2, Janyst 2, Chodara 4, Kostrzewa 12, Sobut 9, Obiała 3, P. Gasin 2, Kłoda, Wypych 5, Kawka 3.