Sparingowo: Pogoń lepsza od Energi w pierwszym meczu

Zwycięstwem drużyny ze stolicy Pomorza Zachodniego zakończył się pierwszy sparing, jaki zaplanowano na sobotni poranek. Po 6 bramek dołożyły: Nestsiaruk, Sądej i Gadzina.

Krzysztof Kempski

Po 17 zawodniczek do protokołu przedmeczowego wpisali obaj szkoleniowcy. Ostatecznie ani minuty na parkiecie nie spędziły Karolina Kalska z Energetycznych oraz Dominika Mocarz wśród przyjezdnych.

Lepiej w mecz weszły miejscowe. Po pierwszym kwadransie prowadziły bowiem 8:4. Prym wiodła Hanna Sądej. Obrotowa była nie do zatrzymania. Do siatki szczecinianek trafiła aż 5-krotnie. Pogoń słabiej radziła sobie w ofensywie. Efektem tego były kontry rywalek i wypracowanie kilkubramkowej przewagi.
W 21. minucie o czas poprosił Adrian Struzik. Uwagi trenera trafiły do jego podopiecznych. Szczecinianki zaczęły "gonić" gospodynie. Dwie bramki Moniki Koprowskiej i jedna Joanny Gadziny sprawiły, że wynik brzmiał już tylko 12:11. Ostatnie minuty ponownie należały do koszalinianek, które po trzech trafieniach z rzędu zdołały zejść na przerwę z przewagą (17:14).

Po zmianie stron mecz miał już zupełnie inny przebieg. Dość powiedzieć, że biało-zielone swoje pierwszego gola zdobyły po piętnastu minutach od wznowienia gry. Stały fragment wykorzystała Małgorzata Trawczyńska. Przyjezdne tylko częściowo z tego skorzystały ustalając wynik na 18:18.

O końcowym rezultacie zdecydowały ostatnie minuty. W 55. było jeszcze 22:22. Granatowo-bordowe na prowadzenie wyprowadziła Gadzina. Jeszcze w tej samej minucie spotkania przypomniała o sobie Paulina Masna. Zawodniczki Edwarda Jankowskiego nie zdołały odmienić losów rywalizacji. Ostatecznie pierwszy sobotni mecz wygrały przyjezdne 26:23.

Energa AZS Koszalin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 23:26 (17:14)

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch - Michałów 2, Roszak 1, Stasiak 1, Budnicka, Trawczyńska 1, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk 6, Sądej 6, Kołodziejska 3, Nowicka 3.