Wybrzeże Gdańsk zdobyło Puchar Prezesa ZPRP

Od środy do niedzieli w Kępnie odbywał się Turniej Chłopców o Puchar Prezesa ZPRP. Najlepszą drużyną w roczniku 2002 zostało Wybrzeże Gdańsk, które w finale pokonało MTS Kwidzyn.

Michał Gałęzewski
W Kępnie rywalizowało 27 zespołów z rocznika 2002, które przez cztery dni rozegrały 91 spotkań. Wcześniej musiały one przebrnąć przez eliminacje wojewódzkie. Po fazie grupowej, najlepsza szesnastka zmierzyła się w fazie pucharowej o zwycięstwo, a pozostałe o miejsca 17-27.
W półfinałach prowadzone przez Marcina Pilcha Wybrzeże Gdańsk wygrało z Vive Tauronem Kielce 20:19, natomiast MTS Kwidzyn pokonał UKS Miś Gorzów Wlkp. 17:12. W niedzielę rozegrano finały. W nich najlepsze było Wybrzeże, które pokonało po karnych MTS 19:18. Trzecie miejsce zajął Miś. Województwo pomorskie zdominowało całe rozgrywki. Drugi zespół z Gdańska - UKS PTF zajął bowiem siódme miejsce.