Baraż o PGNiG Superligę Mężczyzn: Śląsk wygrał w Legnicy (wynik)

Śląsk Wrocław wykonał kolejny krok w kierunku pozostania w PGNiG Superlidze Mężczyzn. W sobotę gracze Piotra Przybeckiego pokonali na wyjeździe w pierwszym barażowym meczu Siódemkę Miedź Legnica.

Zawodnicy wrocławskiego zespołu losy rywalizacji w sobotnim spotkaniu rozstrzygnęli na swą korzyść dopiero w ostatnim kwadransie zawodów. Wcześniej to bowiem gracze Siódemki Miedzi byli stroną przeważającą, w 25. minucie wygrywając nawet 13:9. [ad=rectangle]  Ekipa trenera Piotra Będzikowskiego kilkubramkową zaliczkę utrzymywała niemal do 50. minuty. Jeszcze kwadrans przed końcem meczu legnicka drużyna wygrywała 23:20, lecz w ciągu pięciu kolejnych minut Śląsk wyszedł na prowadzenie 25:23, którego nie oddał już do końcowej syreny.

Wrocławski zespół triumfował ostatecznie 28:26 i w środowym rewanżu bronić będzie dwubramkowej zaliczki. Spotkanie we Wrocławiu zaplanowane zostało na godz. 16:30.

Siódemka Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 26:28 (15:12) Rewanż: 27 maja we Wrocławiu, godz. 16:30