Sukces Pogoni, Start czwarty - relacja z meczu Start Elbląg - Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin w czwartym pojedynku pokonała w Elblągu miejscowy Start 36:28 i wywalczyła brązowe medale mistrzostw Polski.

Anna Dembińska

Szczecińscy kibice długo czekali na ten dzień. Część z nich przybyła do Elbląga i razem z zawodniczkami mogła się cieszyć z brązowego krążka. W czwartym pojedynku podopieczne Adriana Struzika były drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużenie wygrały ten mecz i całą rywalizację ze Startem w stosunku 3:1.

Szczecinianki od początku narzuciły swój rytm gry i w 10. minucie spotkania prowadziły 7:4. Elblążanki grały słabo w obronie i gdy przewaga przyjezdnych urosła do czterech trafień, o czas poprosił Antoni Parecki. Co prawda zaraz po przerwie dwukrotnie do siatki trafiła Monika Aleksandrowicz, jednak Portowe nie pozwoliły elblążankom na dalsze niwelowanie strat. Od 26. minuty, do końca pierwszej połowy obie ekipy skupiły się na rzucaniu bramek, nie funkcjonowała defensywa i piłka naprzemiennie wpadała do siatki. Na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 15:19.
Niedługo po rozpoczęciu drugiej odsłony zawodów na ławkę kar powędrowała Aleksandra Zimny, a zaraz po niej Monika Stachowska. Zawodniczki Startu miały świetną okazję, by zniwelować przynajmniej część strat, jednak na drodze stanęła im świetnie dysponowana Sołomija Sziwierska. Doświadczona bramkarka wielokrotnie odbijała rzuty elblążanek, nawet w sytuacji sam na sam. Przy stanie 17:22 o czas poprosił Antoni Parecki. Sugestie trenera przełożyły się na grę miejscowych, które po golu Kingi Grzyb, doszły rywalki na trzy bramki. Kolejne minuty to gra "bramka za bramkę" (23:26). Dobra obrona szczecinianek oraz niecelne rzuty elblążanek, umożliwiły Portowym na odskoczenie aż na siedem goli. Wynik pojedynku był już w zasadzie przesądzony. Bramki dobrze strzegła Adrianna Płaczek, a do siatki często trafiały skrzydłowe Pogoni. Szczecinianki ostatecznie pokonały Start 36:28.

Start Elbląg - SPR Pogoń Baltica Szczecin 28:36 (15:19)

Start: Kędzierska, Sielicka - Sądej 7/3, Kołodziejska 4, Aleksandrowicz 4, Waga 3, Lisewska 3, Grzyb 3, Wolska 2, Cekała 1, Jędrzejczyk 1, Mielczewska, Żakowska, Szopińska.
Kary: 4 minuty (Lisewska x2)