Kaszubki przypieczętowały awans - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - UKS PCM Kościerzyna

W rewanżowym meczu barażowym o awans do PGNiG Superligi kobiet, UKS PCM Kościerzyna pokonał w Tczewie Aussie Sambora . Oznacza to, że podopieczne Dariusza Męczykowskiego awansowały do PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski
W pierwszym meczu obu drużyn górą były szczypiornistki UKS-u PCM. W Kościerzynie podopieczne Dariusza Męczykowskiego wygrały 21:15 i przed rewanżem były w komfortowej sytuacji, by awansować do PGNiG Superligi.
Od początku spotkania zawodniczki z Kościerzyny potwierdziły, że ich defensywa stoi na bardzo wysokim poziomie. Po jedenastu minutach, gdy bramkę rzuciła Magdalena Ziółkowska, UKS PCM prowadził 4:2. Później jednak gospodynie zaczęły łapać rytm. Świetnie w ataku grały Katarzyna Pasternak i Hanna Strzałkowska. Po trafieniu tej drugiej, na dwie minuty przed przerwą było 7:6 dla Aussie Sambora.

Pod koniec pierwszej połowy dwie ważne bramki dla zespołu gości zdobyła kołowa UKS-u PCM - Dorota Jakubowska i na przerwę drużyna, która grała w I lidze prowadziła 8:7. Oznaczało to, że Samborzanki miały jeszcze trudniejsze zadanie. W pierwszej połowie obie drużyny zdobyły łącznie piętnaście bramek, a w drugiej części spotkania padła jedna bramka mniej. W ekipie z Tczewa dobrze karne wykonywała Katarzyna Pasternak i po 36 minutach gospodynie miały jeszcze szanse na utrzymanie.

W ciągu kolejnych 21 minut podopieczne Bartłomieja Peplińskiego zdobyły jednak zaledwie dwie bramki. Po raz kolejny świetnie spisywała się defensywa szczypiornistek z Kościerzyny. Gdy na pięć minut przed końcem meczu bramkę zdobyła Maja Ziemienowicz, na tablicy wyników widniał rezultat 12:15. Dwa ostatnie trafienia gospodyń nie miały już znaczenia. W PGNiG Superlidze w sezonie 2015/16 zagrają zawodniczki z Kościerzyny.

Aussie Sambor Tczew - UKS PCM Kościerzyna 14:15 (7:8)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Pasternak 7, Strzałkowska 3, Tomczyk 2, Bilenia 1, Krajewska 1 oraz Balsam Belter, Nowicka, Domnik, Skonieczna.
Kary: 8 min.
Karne: 3/5.

UKS PCM: D.Brzezińska - Górna 4, Żukowska 3, Ziołkowska 2, N.Brzezińska 2, Jakubowska 2, Ziemienowicz 1, Wójcik 1 oraz Białek, Sus, Wasak.
Kary: 10 min.
Karne: 2/3.

Kary: Aussie Sambor - 8 min. (Domnik 4 min. - cz.k., Tomczyk 2 min., Strzałkowska 2 min.), UKS PCM - 10 min. (Jakubowska 4 min., Białek 2 min., Sus 2 min., Wasak 2 min.).
Sędziowie: Młyński, Puszkarski.