Leszczynianie blisko utrzymania - relacja z meczu MKS Wieluń - Real Astromal Leszno

MKS Wieluń w barażu o I ligę przegrał z Realem Astromal Leszno 23:33. Oznacza to, że podopieczni Ryszarda Kmiecika są już o krok od uratowania pierwszoligowego bytu.

Michał Gałęzewski
MKS Wieluń zajął drugie miejsce w III grupie II ligi. Aby móc rywalizować z Realem Astromal Leszno, szczypiorniści z województwa łódzkiego musieli pokonać w dwumeczu GKS Żukowo. Ekipa z Kaszub postawiła wysoko poprzeczkę, ale ostatecznie lepszy okazał się MKS.
Real Astromal Leszno ostatni mecz w rundzie zasadniczej zagrał 30 kwietnia. Od czasu drużyna, którą prowadzi Ryszard Kmiecik miała przerwę. Jak się okazuje, leszczynianie dobrze ją wykorzystali. Już w ósmej minucie meczu w Wieluniu po trafieniu Krzysztofa Misiaczyka, Real Astromal prowadził 5:1.

Później drużyna z Wielunia zaczęła się zbliżać do mającego pierwszoligowe doświadczenie rywala. Gdy w 13. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Madeła było już tylko 6:8. To było jednak na tyle, jeśli chodzi o możliwości MKS-u Wieluń w tym spotkaniu.

Od 16. do 33. minuty szczypiorniści Realu Astromal trafili trzynaście bramek tracąc zaledwie trzy i gdy swoją kolejną bramkę rzucił Marcin Giernas, zespół z Leszna prowadził 21:9. Później goście powiększli przewagę nawet do piętnastu bramek. Co prawda w końcówce lepiej spisali się szczypiorniści MKS-u, ale na odrobienie tak dużej straty było już za późno. Rewanż odbędzie się 23 maja w Lesznie.

MKS Wieluń - Real Astromal Leszno 23:33 (9:19)

MKS: Stefaniak, Waloch - Piwnicki 6, Madeła 4, Łuczak 3, Janik 2, Famulski 2, Pawelec 2, Galat 2, Majda 2 oraz Krekora, Kleszcz, Olbiński, M.Młodzieniak, K.Młodzieniak.
Kary: 14 min.
Karne: 2/4.

Real Astromal: Musiał, Kruk, Skorupiński - Krystkowiak 8, Szkudelski 6, Giernas 5, Przekwas 4, Wąsiewicz 3, Wesołek 3, Maleszka 2, Wierucki 1, Misiaczyk 1 oraz Jasiczek, Grzelczak.
Karne: 2/2.

Kary: MKS - 14 min. (Pawelec 4 min., K.Młodzieniak 2 min., Kleszcz 2 min., Janik 2 min., Piwnicki 2 min., Majda 2 min.), Real Astromal - 14 min. (Misiaczyk 6 min. - cz.k., Przekwas 2 min., Krystkowiak 2 min., Giernas 2 min., Szkudelski 2 min.).
Sędziowie: Chodorek, Popiel (Kielce).
Widzów: 298 (komplet).

Który zespół w sezonie 2015/16 będzie grał w I lidze?