Nielba wygrała z każdym z play-outów - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk

Nielba wygrała z Wybrzeżem Gdańsk 24:23 na pożegnanie z wągrowieckimi kibicami. Oznacza to, że gdańszczanie w środę zagrają o wszystko ze Śląskiem Wrocław.

Nielba Wągrowiec i Wybrzeże Gdańsk mierzyły się ze sobą w tym sezonie trzykrotnie. Za każdym razem lepsi byli czerwono-biało-niebiescy, którzy najlepiej spisali się podczas meczu w Wągrowcu. Dwa spotkania w Gdańsku były bardzo wyrównane. Po wysokim zwycięstwie z Zagłębiem Lubin wydawało się, że nikt nie odbierze gdańszczanom dziewiątej lokaty. [ad=rectangle] Nielba nie miała jednak nic do stracenia. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego wcześniej potrafili już pokonać zarówno Zagłębie Lubin, jak i Śląsk Wrocław. "Do kolekcji" brakowało im tylko zwycięstwa z Wybrzeżem, co mogłoby osłodzić kibicom z Wielkopolski kończący się sezon. Nielba weszła w spotkanie bardzo zmotywowana. Po siedmiu minutach, gdy Artura Chmielińskiego pokonał Patryk Skrzypczak, gospodarze prowadzili już 4:1.

Później jednak Wybrzeże zaczęło odrabiać straty. Pierwsze skrzypce grali Hubert Kornecki i Marcin Lijewski. Do końca pierwszej połowy żadna drużyna nie wyszła na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. Gdańszczanie mieli przewagę tylko przez kilkadziesiąt sekund po rzucie Lijewskiego tuż przed przerwą. Wyrównał jednak Michał Tórz i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się rezultatem 11:11.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście, którzy wyszli nawet na trzybramkową przewagę. Grali dobrze w obronie i jeszcze po bramce Korneckiego, na dziewięć minut przed końem było 17:20. Ostatnie minuty to jednak popis gry wągrowieckiej ekipy. Nielbiści od 53. do 59. minuty rzucili sześć bramek, a Adrian Konczewski kapitulował tylko raz. Po rzucie Tórza, było już 23:21 dla gospodarzy. Pod koniec dwie czerwone kartki zobaczyli dodatkowo Hubert Kornecki i Dawid Nilsson. Wybrzeże na początku ostatniej minuty po rzucie Tymoteusza Piątka zdołało zmniejszyć stratę do jednego trafienia, ale bramkę na wagę zwycięstwa rzucił Paweł Gąsiorek. Ostatnie trafienie Łukasza Rogulskiego nic już nie dało gościom i mecz skończył się rezultatem 24:23.

Z wygranej Nielby mogą się mocno cieszyć przede wszystkim kibice Zagłębia i Śląska. Lubińska drużyna awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli i jeśli przynajmniej zremisuje u siebie z Nielbą, na sto procent zachowa ligowy byt. Wybrzeże nie może natomiast przegrać w ostatnim meczu ze Śląskiem. Gdy w Gdańsku wygrają wrocławianie, to czerwono-biało-niebiescy pożegnają się z PGNiG Superligą. Wybrzeże zajmie dziewiąte miejsce w tabeli tylko wówczas, gdy wygra ze Śląskiem, a Zagłębie przegra z Nielbą. W barażu dziesiąty zespół ligi zmierzy się z Siódemką Miedź Legnica.

Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 24:23 (11:11) Nielba: Konczewski - Tórz 6, Świerad 5, Gąsiorek 3, Kamyszek 3, Smoliński 2, Oliferchuk 1, Widziński 1, Pietrzkiewicz 1, Biniewski 1, Skrzypczak 1 oraz Pawlaczyk, Tarcijonas. Kary: 8 min. Karne: 4/5.

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Lijewski 7, Kornecki 6, Rogulski 5, Abram 2, Sulej 1, Kondratiuk 1, Piątek 1 oraz Prymlewicz, Papaj, Rakowski, Nilsson. Kary: 12 min. Karne: 1/2.

Kary: Nielba - 8 min. (Tarcijonas 4 min., Skrzypczak 4 min.), Wybrzeże - 12 min. (Kornecki 2 min. - cz.k., Nilsson 6 min. - cz.k., Rakowski 2 min., Piątek 2 min.). Sędziowie: Baranowski, Lemanowicz. Widzów: 250.