Juniorzy młodsi Wybrzeża Gdańsk mistrzami Polski

Prowadzeni przez Tomasza Gacyka juniorzy młodsi Wybrzeża Gdańsk zostali mistrzami Polski juniorów młodszych. W finałowym spotkaniu pokonali UKPR Agrykolę Warszawa aż 37:26.

Michał Gałęzewski
W sobotę o godzinie 10:00 rozegrano mecz o brązowy medal. Już do przerwy Vive Tauron Kielce prowadził różnicą siedmiu bramek. Później co prawda spotkanie się wyrównało, jednak gospodarze Final Four nie dali zbliżyć się lublinianom i zwyciężyli 31:24.
Wszyscy czekali jednak na spotkanie o złoty medal. W nim zmierzyły się drużyny z Gdańska i z Warszawy. W turnieju półfinałowym czerwono-biało-niebiescy wygrali z Agrykolą różnicą zaledwie jednej bramki. Tym razem od początku meczu swoje warunki postawiło Wybrzeże.

Już 18. minucie spotkania podopieczni Tomasza Gacyka prowadzili 15:5. Na przerwę gdańszczanie schodzili przy wyniku 23:12. W drugiej części spotkania przewaga drużyny znad morza wynosiła już nawet 13 bramek. Co prawda pod koniec meczu kilka bramek zdobyli goście, ale w końcówce znów zaczęli przegrywać nowokreowani mistrzowie Polski i mecz zakończył się rezultatem 37:26

Mecz o 3. miejsce: Vive Tauron Kielce - KS Unia Lublin 31:24 (16:9)

Finał: SPR Wybrzeże II Gdańsk - UKPR Agrykola Warszawa 37:26 (23:12)

SPR Wybrzeże II: Żurawski, Polachowski - Hajnos 9, Komarzewski 8, Kwiatkowski 8, Ćwik 5, Kierat 2, Spierewka 2, Didyk 1 oraz Cygert, Orłowski, Wilkowski, Laskowski, Kopeć, Franczak, Gauden.
Kary: 8 min. (Spierewka 4 min., Hajnos 2 min., Ćwik 2 min.).
Karne: 5/5.

UKPR Agrykola: Fazan - Makowski 13, Jarosiewicz 6, Piotrowski 3, Mazurek 1, Wesołowski 1, Cybe 1, Rek 1, M.Gorczyca, Oberda, T.Gorczyca, Żelazo, Prokop
Kary: 8 min. (Makowski 4 min., Wesołowski 4 min.).