Druga wygrana ASPR-u - relacja z meczu ASPR Zawadzkie - Vive Tauron II Kielce

Nie było niespodzianki w rewanżowym meczu barażowym. ASPR Zawadzkie pokonał rezerwy Vive Tauronu Kielce 29:23 i zapewnił sobie możliwość gry z MTS-em Chrzanów o awans do I ligi.

ASPR Zawadzkie zajął drugie miejsce w I grupie, natomiast Vive Tauron II Kielce zakończył sezon na tej samej pozycji w IV grupie. W barażu o możliwość gry z MTS-em Chrzanów zmierzyło się więc doświadczenie z młodością. Rezerwy kieleckiej ekipy to bowiem wyłącznie juniorzy z roczników 96-97. W pierwszym spotkaniu rozegranym w stolicy województwa świętokrzyskiego, goście wygrali 29:22. [ad=rectangle] Wydawało się więc, że przed podopiecznymi Łukasza Morzyka stoi bardzo łatwe zadanie. Od pierwszych minut ASPR grał bardzo dobrze w obronie. W 14. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Mariusz Kalisz, zespół z województwa opolskiego prowadził już 6:3. Takie prowadzenie ASPR utrzymywał do 22. minuty. Później jednak dobrze zaczęli grać młodzi kielczanie, a po tym jak bramkę zdobył Filip Fąfara, na trzy minuty przed przerwą Vive Tauron II wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu.

Do przerwy gospodarze potrafili co prawda dojść do remisu, jednak początek drugiej połowy ponownie należał do kielczan. W 37. minucie po rzucie najskuteczniejszego zawodnika spotkania - Bartłomieja Bisa, podopieczni Rafała Bernackiego prowadzili już 17:15. Do wygrania dwumeczu mieli jednak bardzo daleko.

Od tego czasu na boisku istniał jednak tylko jeden zespół - ASPR Zawadzkie. Skuteczni byli Mariusz Kalisz i Łukasz Płonka, a gdy na listę strzelców wpisał się Denis Hertel, na dwanaście minut przed końcem gospodarze prowadzili już 25:19. Do końca ASPR nie oddał już inicjatywy i ostatecznie zwyciężył 29:23. Już w sobotę o godzinie 18:00 drużyna z Zawadzkiego zagra z MTS-em Chrzanów.

ASPR Zawadzkie - Vive Tauron II Kielce 29:23 (13:13) ASPR: Donosewicz, Puszkar - Płonka 6, Kalisz 6, Hertel 4, Krygowski 4, Zagórowicz 4, Całujek 2, Szlensog 1, Morzyk 1, Kulej 1 oraz Kubillas, Szulc, Skowroński. Kary: 8 min. Karne: 4/6.

Vive Tauron II: Pytlos, Markowski - Bis 8, Grabowski 4, Bernacki 4, Fąfara 3, Bekier 2, Banaś 2 oraz Wójcik, Łukaszewicz, Ciołak, Nowak, Siedlarz, Czechowski. Kary: 8 min. Karne: 4/5.

Kary: ASPR - 8 min. (Fiertel 2 min., Kubillas 2 min., Krygowski 2 min., Całujek 2 min.), Vive Tauron II - 8 min. (Grabowski 2 min., Bekier 2 min., Czechowski 2 min., Bernacki 2 min.). Sędziowie: Kopiec, Zubek. Widzów: 250.