Płocczanki spadły z I ligi - relacja z meczu Jutrzenka Płock - MKS AZS UMCS Lublin

W meczu decydującym o utrzymaniu w I lidze kobiet, Jutrzenka Płock przegrała z MKS-em AZS UMCS Lublin 24:31. Bohaterką spotkania była zdobywczyni dziesięciu bramek, Weronika Zarzycka.

Michał Gałęzewski
Dla obu ekip ten sezon nie należy do szczególnie udanych. Przed sobotnim spotkaniem Jutrzenka Płock miała na swoim koncie 12 punktów, natomiast MKS AZS UMCS Lublin 11. Zespół z południowo-wschodniej Polski musiał więc wygrać, by zapewnić sobie utrzymanie.
Lepiej w mecz weszły jednak gospodynie. Od początku skuteczna była Aleksandra Stasiak, po której bramce w 8. minucie, Jutrzenka prowadziła 5:3. Później jednak trzy bramki z rzędu zdobyły lublinianki. Co prawda płocczanki jeszcze walczyły do 17. minuty, jednak później zaznaczyła się przewaga przyjezdnych.

Świetny okres gry zaliczyła Weronika Zarzycka, która w 19. minucie miała już na swoim koncie sześć trafień. Po rzucie Joanny Kucharczyk, na dziewięć minut przed przerwą było już 8:13. Zawodniczki Jutrzenki co prawda zmniejszyły stratę do dwóch trafień, jednak w tuż przed zmianą stron dobrą skuteczność zaprezentowała Jagoda Lasek i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 12:16.

Na początku drugiej połowy MKS AZS UMCS pozbawił gospodynie wszelkich złudzeń. Gdy w 40. minucie drugą bramkę z rzędu rzuciła Magdalena Marchewicz, było już 15:23. Co prawda zawodniczki Jutrzenki pracowały nad zmniejszeniem straty, jednak ostatecznie przegrały 24:31.

Jutrzenka Płock - MKS AZS UMCS Lublin 24:31 (12:16)

Jutrzenka: Dobrowolska - Stasiak 5, Krysiak 4, Rędzińska 3, Waszkiewicz 3, Salamandra 3, Kwasiborska 2, Mokrzka 2, Homonicka 2 oraz Pawłowska, Dudek, Jankowska, Pietrzak.
Kary: 6 min.
Karne: 1/3.

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Zarzycka 10, Lasek 6, Marchewicz 5, Charzyńska 5, Kucharczyk 3, Szyszkowska 1, Tatara 1 oraz Pękalska, Jarosz, Juć, Wojdyło, Wawrzonek, Blaszka.
Kary: 12 min.
Karne: 5/7.

Kary: Jutrzenka - 6 min. (Waszkiewicz 2 min., Mokrzka 2 min., Krysiak 2 min.), MKS AZS UMCS - Tatara 6 min., Charzyńska 2 min., Pękalska 2 min., Zarzycka 2 min.).
Sędziowie: Dejna, Pilarski.