Tomczak liderem zabrzan - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze

MMTS Kwidzyn w pierwszym spotkaniu rywalizacji o miejsca 5-8 podejmował zespół Górnika Zabrze. Z rywalizacji zwycięsko wyszli zabrzanie.

Marcin Górczyński
Kwidzynianie w obecnym sezonie nie mieli szczęście w rywalizacji z Górnikiem Zabrze. W rundzie zasadniczej dwa razy pewnie wygrali zabrzanie i to oni byli zdecydowanym faworytem pierwszego spotkania o miejsca 5-8.
Od początku pojedynku na boisku dominowali kwidzynianie. Pierwsze minuty należały do Adriana Nogowskiego. Skrzydłowy MMTS-u Kwidzyn zdobył trzy bramki i wyprowadził swój zespół na trzybramkowe prowadzenie (9:6). Po stronie zabrzan aktywny był Aleksandr Tatarincew, jednak gospodarze nie pozwalali rywalom na doprowadzenie do remisu. Dopiero około 25 minuty Górnicy zdołali dopaść przeciwnika. Przyjezdni wykorzystali dwie minuty kary dla Przemysława Rosiaka i najpierw Bartłomiej Tomczak wyrównali z karnego, a po chwili ten sam gracz wyprowadził zabrzan na prowadzenie 14:13. Kwidzynianie, podrażnieni przebiegiem sytuacji, tuż przed przerwą odpowiedzieli przeciwnikowi i po rzucie Michała Pereta gospodarze zeszli do szatni z dwubramkową przewagą (17:15).

Do drugiej połowy zabrzanie przystąpili bardziej skoncentrowani niż na początku premierowej odsłony i nie pozwolili rywalom na ponowny odjazd bramkowy. W pierwszych dziesięciu minutach wynik oscylował wokół remisu z minimalnym wskazaniem na gospodarzy. W 42 minucie Robert Orzechowski skierował piłkę do siatki i mecz zaczął się jakby od początku (23:23). Remis na tablicy wyników nie wpłynął najlepiej na kwidzynian. Podopieczni Krzysztofa Kotwickiego popełniali błędy w rozegraniu, co bezwzględnie wykorzystywali Górnicy. Aleksandr Bushkov i Yuri Gromyko na 5 minut przed końcem wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 32:29. Zabrzanie dowieźli do końca spotkania wywalczoną wcześniej przewagę i ostatecznie schodzili z parkietu w roli zwycięzców (31:34).

MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 31:34 (17:15)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Kiepulski, Kochański - Jędrzejewski 1, Zadura 4, Mroczkowski, Kryszeń 3, Peret 6, Sadowski 2, Klinger, Szczepański 1, Rosiak 6/1, Nogowski 4, Pilitowski 2, Łangowski 2
Kary: 12 minut
Karne: 1/1

Górnik Zabrze: Kornecki, Kicki - Niedośpiał, Orzechowski 5, Gromyko 5, Kuchczyński, Jurasik 1, Bednarczyk, Bushkou 4, Tatarincew 6, Tomczak 12/5, Niewrzawa 1, Niedźwiedzki
Kary: 5/5
Karne: 4 minuty

Kary: MMTS - 12 minut (Jędrzejewski - 2 min., Zadura - 2 min., Kryszeń - 2 min., Peret - 2 min., Rosiak - 4 min.) oraz Górnik - 4 minuty (Gromyko - 2 min. Niewrzawa - 2 min.)

Sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Rafał Puszkarski (Legionowo)