Udane pożegnanie z liceum - relacja z meczu SMS ZPRP Płock - AZS AWF Warszawa

Szczypiornistki SMS-u ZPRP Płock wygrały prestiżowy mecz z AZS-em AWF Warszawa. Po tym meczu uczennice trzeciej klasy płockiej szkoły pożegnały się ze swoją drużyną.

Michał Gałęzewski
Podobnie jak zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk, również szczypiornistki SMS-u ZPRP Płock po ukończeniu liceum będą szukały nowych klubów. Spośród zawodniczek, które grały w piątek w Płocku, ze szkołą i z drużyną pożegnały się Karolina Sarnecka, Lucyna Trzczak, Aleksandra Kwiecińska, Patrycja Świerżewska i Gabriela Urbaniak.
Od pierwszych minut płocki zespół znakomicie spisywał się w ataku. Skuteczna była przede wszystkim Monika Roguska. Po jej rzucie, w 13. minucie SMS ZPRP prowadził z zawodniczkami ze stolicy 9:2. Później Akademiczki z Warszawy zaczęły przez chwilę grać równo ze swoimi rywalkami, ale na dwie minuty przed przerwą po trafieniu Gabrieli Urbaniak, było już 20:11.

Pod koniec pierwszej połowy zespół gości zaczął łapać kontakt. Akademiczki jeszcze na początku drugiej części spotkania przeważały i po rzucie Katarzyny Nieścioruk, w 32. minucie przegrywały już tylko 16:20, by niedługo później zmniejszyć stratę do trzech bramek. W końcówce lepiej zachowały się jednak licealistki.

Skuteczna była Lucyna Trzczak i ostatecznie zespół SMS-u ZPRP Płock wygrał 33:28. Teraz zawodniczki, które uczyły się w tej mazowieckiej szkole będą szukały dla siebie nowych klubów. Ich miejsce w pierwszym zespole zajmą szczypiornistki z aktualnej I i II klasy. Ruszy też nabór nowego rocznika do I klasy w sezonie 2015/16.

SMS ZPRP Płock - AZS AWF Warszawa 33:28 (20:14)

SMS ZPRP: Sarnecka, Olejniczak - Trzczak 6, Roguska 5, Kwiecińska 5, Świerżewska 4, Rosiak 4, Senderkiewicz 4, Urbaniak 4, Piwowarczyk 1 oraz Szczechowicz.
Kary: 10 min.
Karne: 4/4.

AZS AWF: Zamęcka, Backiel - Bryl 8, Nieścioruk 5, Joszczuk 4, Olejnik 3, Gutowska 3, Pożoga 3, Mazurek 2 oraz Adamowicz, Kajtek.
Karne: 5/6.

Kary: SMS ZPRP - 10 min. (Świerżewska 4 min., Trzczak 2 min., Kwiecińska 2 min., Szczechowicz 2 min.), AZS AWF - 10 min. (Pożoga 4 min., Kajtek 2 min., Gutowska 2 min., Olejnik 2 min.).
Sędziowie: Leszczyński, Piechota (Płock).