Poważna kontuzja Mariusza Jurkiewicza?

Mariusz Jurkiewicz podczas meczu półfinału mistrzostw Polski z Azotami Puławy doznał groźnie wyglądającego urazu. Reprezentant kraju opuścił parkiet na noszach.

Kamil Kołsut

Doświadczony zawodnik problemów zdrowotnych nabawił się jeszcze w pierwszej połowie środowego spotkania. Jurkiewicz zdążył oddać trzy rzuty na bramkę Azotów oraz zdobyć dwie bramki. Rozgrywający parkiet opuścił w 9. minucie meczu przy wyniku 6:3 dla Nafciarzy.

Przy okazji starcia z rywalem ucierpiał staw kolanowy Jurkiewicza. Pierwsze badania wykazały, że nie doszło do uszkodzenia kości. Teraz reprezentanta Polski czeka rezonans magnetyczny.

Zawodnik wicemistrzów Polski mógł zerwać więzadło poboczne lub krzyżowe. Więcej będzie wiadomo po szczegółowych badaniach, którym Jurkiewicz zostanie poddany w najbliższych dniach. Dokładna diagnoza powinna być znana pod koniec tygodnia.

Zwycięstwo Wisły w cieniu kontuzji - relacja z mecz Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy