Turniej majowy: Trzecie miejsce dla Rumunii

Reprezentacja Rumunii pokonała Egipt 28:21 (15:13) w pierwszym niedzielnym meczu turnieju majowego w Katowicach. Dzięki wygranej zespół Aihana Omera zakończył zmagania na 3. miejscu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Rumuni już w pierwszych minutach niedzielnego starcia wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, która pozwoliła im na kontrolę wydarzeń na parkiecie. Główną postacią ekipy Aihana Omera był bramkarz Mihai Popescu, który zanotował na swym koncie serię skutecznych interwencji.

Przed przerwą Egipcjanie zdołali co prawda zmniejszyć straty do dwóch bramek (13:15), po zmianie stron ich rywale szybko powiększyli jednak przewagę i do końcowych minut dyktowali warunki gry. Kolejne dobre zawody rozegrał Valentin Ghionea, nieźle spisywali się również rumuńscy skrzydłowi.

Dzięki wygranej zespół trenera Omera zakończył zmagania w Polsce na 3. miejscu. Egipcjanie w trzech meczach odnieśli natomiast trzy porażki.

Egipt - Rumunia 21:28 (13:15)