Tczewianki uratowały remis - relacja z meczu SPR Olkusz - Aussie Sambor Tczew

SPR Olkusz, który spadł już do I ligi w ostatnim meczu we własnej hali w PGNiG Superlidze zremisował z Aussie Samborem. Stawia to tczewianki w trudnej sytuacji pod koniec sezonu.

Michał Gałęzewski
Jeszcze niedawno wydawało się, że Aussie Sambor Tczew spokojnie utrzyma się w PGNiG Superlidze kobiet. Podopieczne Bartłomieja Peplińskiego swój ostatni mecz wygrały jednak 8 kwietnia i od tego czasu dwukrotnie zremisowały. SPR Olkusz walczył już tylko o honor.
Zawodniczki z Małopolski chciały się jednak efektownie pożegnać z własną publicznością. Gdy w 11. minucie bramkę rzuciła Alicja Fierka, na tablicy wyników widniał już rezultat 8:3 dla SPR-u Olkusz. Dopiero wtedy w mecz weszły szczypiornistki Aussie Sambora Tczew. Rzuciły one pięć bramek z rzędu, a gdy pomiędzy słupki rywalek trafiła Marta Tomczyk, było już 8:8 i mecz zaczął się od nowa.

W końcówce pierwszej połowy spotkania bardzo dobrze grały zawodniczki z Olkusza. Skuteczna była Fierka i po jej rzucie tuż przed przerwą, było 13:11 dla zawodniczek prowadzonych przez Annę Niewiadomską. Po zmianie stron, po raz kolejny klasę pokazały szczypiornistki Aussie Sambora.

Niezwykle skuteczna była Justyna Belter. W ciągu ośmiu minut drugiej części spotkania rzuciła ona cztery bramki, a gdy do bramki olkuszanek trafiła Tatiana Bilenia w 46. minucie było 18:20. Gospodynie nie dawały jednak za wygraną. Po raz kolejny przejęły inicjatywę i na dwie minuty przed końcem, na tablicy wyników widniał rezulat 26:23.

Aussie Sambor nie miał już nic do stracenia. W samej końcówce zawodniczki z Pomorza rzuciły trzy bramki i po trafieniu Magdy Krajewskiej w ostatnich sekundach, doprowadziły do wyrównania! Oznacza to, że tczewianki wciąż mogą się utrzymać bez konieczności gry w barażach.

SPR Olkusz - Aussie Sambor Tczew 26:26 (13:11)

SPR: Wąż, Hoffman, Knapik - Fierka 7, Sadowska 5, Przytuła 4, Basiak 3, Wcześniak 3, Marszałek 2, Nowak 1, Wicik 1.
Kary: 16 min.
Karne: 1/2.

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Belter 10, Tomczyk 5, Strzałkowska 3, Bilenia 3, Krajewska 3, Skonieczna 2 oraz Domnik, Nowicka, Szulc, Balsam, Pasternak.
Kary: 6 min.
Karne: 3/5.

Kary: SPR - 16 min. (Marszałek 6 min., Fierka 4 min., Wcześniak 2 min., Basiak 2 min., Nowak 2 min.), Aussie Sambor - 6 min. (Nowicka 4 min., Skonieczna 2 min.).
Sędziowie: Podsiadło, Świostek (Radom).