Walczyli do ostatnich sekund - relacja z meczu Olimpia Piekary Śl. - KSSPR Końskie

Olimpia Piekary Śl. pokonała w miniony czwartek na własnym parkiecie KSSPR Końskie 25:24. Zwycięstwo dało gospodarzom piąte miejsce na koniec sezonu. Konecczanie stracili szansę na baraże o Superligę.

Dariusz Kosma
Sensacyjna przegrana dzień wcześniej Siódemki Miedzi Legnica z Viretem CMC Zawiercie 29:30 spowodowała, że pojedynek Olimpia Piekary Śląskie - KSSPR Końskie nabrał wielkiego ciężaru gatunkowego. Konecczanie, przy przynajmniej jednopunktowej zdobyczy, zajęliby 2. miejsce w rozgrywkach premiowane barażami o PGNiG Superligę Mężczyzn z Polski Cukier Pomezanią Malbork. Z kolei piekarzanom pozostałe wyniki ostatniej kolejki grupy B I ligi mężczyzn ułożyły się tak, że w przypadku wygranej zajęli by oni 5. miejsce na koniec tegorocznej batalii.
Pierwsze minuty należały go gości. W bramce niedawnego wicelidera rozgrywek bardzo dobrze spisywał się Patryk Wnuk, który w całym spotkaniu obronił w sumie trzy rzuty karne. Pomógł on swoim kolegom na tyle, że po ośmiu minutach gry KSSPR prowadził 6:2. Później miejscowi poprawili ofensywę i jeszcze przed przerwą zniwelowali przewagę konecczan do dwóch bramek.

Prawdziwa walka rozgorzała po zmianie stron. Lepiej prezentowali się gracze Olimpii, którzy po kwadransie doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie, ale tylko jednobramkowe. Końcówka meczu była niesamowita. Gospodarze niesieni żywiołowym dopingiem swoich kibiców, po trafieniu Wojciecha Parzonki w 53. minucie meczu wyszli wreszcie na dwubramkowe prowadzenie (23:21). Swoje w bramce dołożył Paweł Zemelka.

Ostatnie sekundy meczu to już prawdziwy horror. Przy jednobramkowym prowadzeniu Olimpii, piłkę zdołali przechwycić podopieczni trenera Michała Przybylskiego. Na zakończenie akcji celnym strzałem i wyrównanie stanu meczu zabrakło jednak gościom czasu. Zwycięstwo Olimpii oznacza, że ekipa ta zajęła 5. miejsce na koniec sezonu. Z kolei KSSPR nie wykorzystał nadarzającej się okazji i w barażach o Superligę z Pomezanią Malbork zagra Siódemka Miedź Legnica.

Olimpia Piekary Śląskie - KSSPR Końskie 25:24 (11:13)

Olimpia: Kowalczyk, Zemelka - Parzonka 7, Kempys 6, Fidyt 5, Gogola 3, Chromy 2, Włoka 1, Cieniek 1, Rosół, Smolin, Kurzawa, Kowalski, Tatz, Danysz.
Kary: 12 minut.
Karne: 2/5.

KSSPR: Wnuk, Witkowski - Napierała 8/4, Mastalerz 4, Sękowski 4, Smołuch 3, Pilarski 3, Rurarz 1, Maleszak 1, Słonicki, Szczepanik, Matyjasik.
Kary: 14 minut.