Popis kieleckiej ofensywy - relacja z meczu Korona Handball Kielce - Słupia Słupsk

Korona Handball Kielce pokonała Słupię Słupsk 38:30 w meczu I ligi kobiet. Podopieczne Tomasza Popowicza mają nawet szansę na walkę o ligowe podium.

Michał Gałęzewski
Jeszcze niedawno sytuacja drużyn ze Słupska i z Kielc wyglądała zupełnie inaczej. Słupia od początku sezonu walczy o trzecie miejsce w I lidze, natomiast Korona Handball po wygraniu II ligi, miała bardzo trudny początek sezonu. Kielczanki po znakomitej passie liczyły jednak na wygraną z zespołem z Pomorza.
Od pierwszych akcji podopieczne Anity Unijat grały dobrze w ataku. Po trafieniu Małgorzaty Trawczyńskiej z karnego, na tablicy wyników widniał rezultat 4:6. Później jednak gospodynie zaczęły przeważąc. Skuteczne były Marta Rosińska i Anna Pinda, a po trafieniu Izabeli Kaźmiruk na minutę przed przerwą, było już 15:13 dla gospodyń.

Dwie ostatnie bramki rzuciły jednak słupszczanki i na przerwę schodziły przy wyniku 15:15. Po zmianie stron przewaga Korony Handball była jednak wyraźna. Bardzo dobry okres gry zaliczyła szczególnie Karolina Mochocka. W ciągu czterech minut rzuciła cztery bramki i kielczanki prowadziły już 21:16!

Co prawda Słupia zdołała jeszcze zmniejszyć stratę do dwóch bramek, jednak w ekipie z województwa świętokrzyskiego bardzo dobrze funkcjonowała gra w ofensywie. Drużyna Tomasza Popowicza w drugiej połowie rzuciła aż 23 bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 38:30.

- W pierwszej połowie brakowało koncentracji. Wdarły się straty w ataku i błędy w obronie. W drugiej części spotkania, nasza gra wyglądała już jak trzeba. Było widać na boisku, że nasz zespół jest lepiej przygotowany fizycznie zarówno pod względem wytrzymałościowym, jak i siłowym. Dzięki temu potrafimy wygrywać mecze sporą ilością bramek, nawet z drużynami z podium tabeli - podsumował trener Popowicz.

Korona Handball Kielce - Słupia Słupsk 38:30 (15:15)

Korona Handball: Januchta, Hibner - Rosińska 9, Pinda 8, Mochocka 6, Bortnowska 5, Młynarska 3, Tutaj 3, Kędzior 1, Kaźmiruk 1, Woźniak 1, Czubaj 1 oraz Skowrońska.
Kary: 12 min.
Karne: 6/9.

Słupia: Łoś - Trawczyńska 12, Firkowska 6, Ilska 5, Cieśla 3, Kowalczuk 1, Budnicka 1, Domaros 1, Smutek 1 oraz Lisiecka, Jedlińska, Wiśniewska.
Kary: 14 min.
Karne: 6/8.

Kary: Korona Handball - 12 min. (Kaźmiruk 4 min., Woźniak 2 min., Bortnowska 2 min., Skowrońska 2 min., Mochocka 2 min.), Słupia - 14 min. (Budnicka 4 min., Kowalczuk 2 min., Firkowska 2 min., Cieśla 2 min., Trawczyńska 2 min., Jedlińska 2 min.).
Sędziowie: Jac, Wrona.