Licealiści lepsi od Akademików - relacja z meczu AZS AWF Biała Podlaska - SMS ZPRP Gdańsk

Outsider tabeli grupy A, AZS AWF Biała Podlaska przegrał w ostatnim meczu w I lidze z SMS-em ZPRP Gdańsk 26:29. Najwięcej, dziewięć bramek rzucił Bartosz Kowalczyk.

Michał Gałęzewski
Zespoły z Białej Podlaskiej i z Gdańska zajmowały miejsca w dolnej części tabeli. Beniaminek I ligi wygrał zaledwie dwa spotkania, a SMS ZPRP miał przed sobotnim spotkaniem osiem punktów więcej. Pojedynek z licealistami był ostatnim w I lidze drużyny ze wschodniej Polski.
Gospodarze nie mieli nic do stracenia i bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Gdy w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Pezda, było 7:5 dla Akademików z Białej Podlaskiej. Gdańscy licealiści zdołali jednak wrócić do gry. W 14. minucie Bartosz Kowalczyk, który od nowego sezonu będzie reprezentował Azoty Puławy rzucił bramkę, był remis 9:9.

Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów między dwoma zespołami. Ostatecznie podopieczni Sławomira Bodasińskiego schodzili na przerwę z minimalną przewagą. Po zmianie stron świetnie w ataku grał Kowalczyk i po jego rzucie drużyna Marcina Pilcha wyszła w 35. minucie na prowadzenie 19:18.

AZS AWF Biała Podlaska zdołał już tylko na chwilę wyjść na prowadzenie. W końcówce trzy bramki rzucił Maciej Majdziński, a gdy na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Michał Orzechowski, goście prowadzili już różnicą czterech trafień. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:29.

AZS AWF Biała Podlaska - SMS ZPRP Gdańsk 26:29 (16:15)

AZS AWF: Chmurski, Adamiuk - Warmijak 6, Kubajka 5, Pezda 5, Stefaniec 4, Rusin 2, Antolak 2, Jaszczuk 2 oraz Kula, Wasiłek.
Kary: 6 min.
Karne: 2/3.

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Ram - Kowalczyk 9, Majdziński 6, Orzechowski 5, Moryto 5, Mrozowicz 3, Salacz 1 oraz Brukwicki, Mauer, Sićko, Gasin, Kawka.
Kary: 0 min.