Remis Wójcika z MKS Brodnica - relacja z meczu Meble Wójcik Elbląg - Henri Lloyd Brodnica.

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie KS Meble Wójcik z MKS Henri Lloyd Brodnica. W Elblągu padły aż 64 bramki.

Anna Dembińska
Faworytem pojedynku Wójcika z Henri Lloyd był Elbląg. Meblarze wiedzieli jednak, że nie mogą lekceważyć przeciwnika, który dość niespodziewanie pokonał ich w pierwszej rundzie różnicą sześciu goli.
Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy szybko wyszli na prowadzenie 2:0. Elblążanie pierwszą bramkę rzucili dopiero w trzeciej minucie meczu, a jej autorem był Stanisław Gębala. W kolejnych minutach obie drużyny były nieskuteczne i popełniały proste błędy. Niemoc strzelecką przerwał w 8. minucie Paweł Kruszewski, który jak się później okazało był najskuteczniejszym graczem w ekipie przyjezdnych. Dwubramkowe prowadzenie MKS udało się szybko zniwelować zawodnikom Wójcika i w 17. minucie był remis 6:6. Chwilę później do siatki trafił Mateusz Kostrzewa i Meblarze wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Do końca pierwszej połowy bramki padały naprzemiennie i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 13:13.

Po zmianie stron dwukrotnie do siatki trafili gospodarze, jednak brodniczanie odpowiedzieli aż czterema bramkami. Od 35. do 39. minuty zespoły naprzemiennie zdobywały gole (19:21). W kolejnych akcjach kilkoma skutecznymi interwencjami popisał się Adrian Fiodor i elblążanie rzucili sześć bramek (25:21). Gdy wydawało się, że podopieczni Dariusza Molskiego zbudują bezpieczną przewagę, do ataku ruszył MKS. Brodniczanie wykorzystali nieobecność na boisku jednego z elblążan i doprowadzili do wyrównania po 26. W kolejnych minutach bramki padały co rusz i w 55. było 31:29. Gdy na ławkę kar powędrował Stanisław Gębala, przyjezdni odrobili straty a po golu Macieja Malinowskiego, prowadzili 32:31 i byli bliscy wywiezienia dwóch punktów z Elbląga. Osiem sekund przed syreną kończącą spotkanie gospodarze doprowadzili do kolejnego remisu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Meble Wójcik Elbląg - MKS Henri Lloyd Brodnica 32:32 (13:13)

Wójcik: Głębocki, Fiodor - Gębala 8, Kostrzewa 7, Malczewski 5, Spychalski 5, Szopa 4, Kupiec 2, Serpina 1, Olszewski, Bąkowski, Gryz, Malandy, Nowakowski.
Kary: 16 minut (Malandy x2, Serpina x2, Malczewski, Bąkowski, Gryz, Gębala)
Karne: 6/6

MKS: Muszak, Jankowski - Kruszewski 13, Matlach 10, Netz 4, Malinowski 3, Kryczka 1, Zakrzewski 1, Bidziński, Wiśniewski, Mazur, Wajc.
Kary: 6 minut (Netz x2, Matlach)