Vetrex Sokół już bezpieczny - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia

Szczypiorniści Vetreksu Sokół Kościerzyna wygrali u siebie z Kar-Do Spójnią Gdynia 30:28 i na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie utrzymanie w I lidze.

Michał Gałęzewski
W tabeli lepiej wyglądała sytuacja Kar-Do Spójni Gdynia. Zespół, który prowadzi Marcin Markuszewski miał 26 punktów. Vetrex Sokół Kościerzyna miał na swoim koncie sześć oczek mniej i walczył z Realem Astromal Leszno o uniknięcie baraży o utrzymanie w grupie A I ligi.
Od początku spotkanie dwóch zespołów z Pomorza było bardzo wyrównane. W końcu jednak przewagę zyskali gospodarze. Gdy na listę strzelców wpisał się Adam Lisiewicz, było już 7:4 dla Vetreksu Sokoła. Później jednak do głosu doszli zawodnicy z Trójmiasta.

W 28. minucie po bramce Damiana Moszczyńskiego był już remis, a gdy na listę strzelców wpisał się Michał Derdzikowski, do przerwy to Kar-Do Spójnia prowadziła 16:15. Od początku drugiej połowy przeważali goście, którzy wyszli nawet na trzybramkową przewagę. Od 40. do 43. minuty trzy bramki z rzędu rzucili jednak zawodnicy Andrzeja Gryczki i wyszli na prowadzenie 22:21.

Do końca trwała zacięta walka miedzy dwoma zespołami. W ekipie gospodarzy skuteczni w końcówce byli Adam Lisiewicz i Kamil Ringwelski, a po trafieniu Aleksandra Bronka, w 56. minucie było 28:26 dla Vetreksu Sokoła. Ostatecznie ekipa z Kościerzyny wygrała 30:28 i zapewniła sobie pierwszoligowy byt.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia 30:28 (15:16)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 7, Janusiewicz 6, M.Reichel 6, Czaja 4, Ringwelski 3, A.Bronk 3, Kuczyński 1 oraz Piechowski.
Kary: 8 min.
Karne: 2/5.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Moszczyński 8, Szlinger 5, Bielec 5, Rychlewski 3, Wróbel 3, Derdzikowski 2, Staniszewski 1, Kowalski 1.
Karne: 0/0.

Kary: Vetrex Sokół - 8 min. (Kuczyński 4 min., Czaja 4 min.), Kar-Do Spójnia - 8 min. (Bielec 2 min., Wróbel 2 min., Szlinger 2 min., Derdzikowski 2 min.)
Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn).