Sądeczanki zostają w pierwszej lidze - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - Sparta Oborniki

Passę trzech przegranych meczów przełamały szczypiornistki Dwójki Profil Nowy Sącz. Podopieczne Włodzimierza Strzelca, we własnej, hali pokonały Spartę Oborniki.

Marcin Rogowski

Ku ogólnemu zaskoczeniu spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które w 5. minucie po bramce Anny Żołyniak prowadziły 5:2. Sądeczanki nie załamały się słabym początkiem i szybko wzięły się do odrabiania strat. Początkowo szło im to bardzo mozolnie, ale w końcu, po rzucie karnym wykorzystanym przez Marzenę Cempę, dopięły swego (wynik 8:8). Chwilę po wyrównaniu, z siedmiu metrów nie trafiła Urszula Filoda. Ten moment można nazwać przełomowym dla całego spotkania, bowiem właśnie wtedy szczypiornistki z Nowego Sącza zaczęły dominować na parkiecie. Efektem tego było zbudowanie przewagi, która po 30. minutach wyniosła dwie bramki (wynik 13:11).

Pierwsze osiem minut drugiej połowy to popis gry piłkarek Dwójki Profil. Najlepiej świadczy o tym fakt, że wygrały je one 6:0(!). Dopiero po upływie tego czasu zawodniczki z Obornik zdobyły gola, a jego autorką była Anna Żołyniak. Jednak był to tzw. łabędzi śpiew, bowiem podopieczne Włodzimierza Strzelca nadal powiększały swoją przewagę. W kulminacyjnym momencie, głownie za sprawą goli Barbary Kawy, wyniosła 14 bramek (wynik 27:13). Tak wysokie prowadzenie spowodowało, że trener klubu z miasta nad Dunajcem wpuścił na parkiet zawodniczki rezerwowe. Spisały się one nieco gorzej, dzięki czemu przyjezdne zmniejszyły straty do 9 bramek. Jednak na więcej nie było ich stać i mecz zakończył się wygraną gospodyń, 30:21.

Dzięki zdobyciu dwóch punktów szczypiornistki zapewniły sobie utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi Kobiet. Z kolei zawodniczki z wielkopolski nadal muszą walczyć, by w przyszłym sezonie nie występować w drugiej lidze.

Bohaterkami spotkania po raz kolejny został duet Marzena Cempa & Dominika Kamieniarz. Rozgrywająca sądeckiego klubu zdobyła 10 bramek, czym znacząco przyczyniła się do zdobycia dwóch punktów. Natomiast 23-latka świetnie spisywała się w bramce, broniąc nawet w sytuacjach, które zdawałby się być pewnymi trafieniami.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Sparta Oborniki 30:21 (13:11)

Dwójka Profil: Kamieniarz, M. Błaszczyk, Czop - Kawa 5, Cempa 10 (2/2), Bodziony, Sroka 4, Kulig 3, Prechitko 1, Olejarczyk 4, Kamińska 3, Fecko, Waligóra, Solodovnyk, A. Błaszczyk.
Kary: 12 min. (Kawa - 4 min., Cempa, Sroka, Olejarczyk, Solodovnyk - 2 min.).
Karne: 2/2.

Sparta: Niezgodzka - Filoda 5, Niedzielska 3, Łakomy 2, Wasiak 2, Żołyniak 2, Gładecka 5, Racka, Zwolińska, Kaszkowiak, Durka 2.
Kary: 6 min. (Filoda - 4 min., Kaszkowiak - 2 min.).