Piotrkowianki zdobyły Tczew - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

W meczu play-outów PGNiG Superligi kobiet, Aussie Sambor Tczew przegrał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 25:29. Zespół gości bardzo dobrze zagrał w drugiej połowie spotkania.

Michał Gałęzewski
Przed sobotnim spotkaniem, oba zespoły miały podobną sytuację w tabeli. Zarówno Aussie Sambor, jak i Piotrcovia zdobyły po 14 punktów - jeden więcej, niż Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Zwycięzca tego meczu miał na dwie kolejki przed końcem komfortową sytuację w kontekście uniknięcia gry w barażach.
Pojedynek w Tczewie zaczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Bartłomieja Peplińskiego. Po czterech minutach, gdy bramkę z karnego rzuciła Justyna Belter, było już 3:0 dla gospodyń. Kolejnych pięć bramek rzuciły jednak piotrkowianki i gdy na listę strzelców wpisała się Agata Rol, było 3:5. Gospodynie szybko doprowadziły do wyrównania, a po rzucie Katarzyny Skoniecznej, ponownie wyszły na prowadzenie.

Mecz przez długi czas był bardzo wyrównany. Po dwóch celnych rzutach z rzędu Skoniecznej, Aussie Sambor na pięć minut przed przerwą prowadził 12:10. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 13:12.

Po zmianie stron przez długi czas trwała wymiana między zawodniczkami z Tczewa i z Piotrkowa Trybunalskiego. W końcu podopieczne Sławomira Kamińskiego zaczęły przeważać. Od 41. do 46. minuty rzuciły pięć bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 24:19. Tczewianki co prawda starały się odrobić stratę, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 25:29.

Aussie Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:29 (13:12)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch, Frankowska - Belter 8, Tomczyk 5, Skonieczna 4, Strzałkowska 2, Krajewska 2, Domnik 2, Pasternak 1, Bilenia 1 oraz Nowicka.
Kary: 6 min.
Karne: 3/3.

Piotrcovia: Skura, Opelt - Kopertowska 6, Agova 4, Nowak 4, Rol 4, Piecaba 4, Sobińska 2, Wypych 2, Ivanović 2, Kucharska 1.
Kary: 10 min.
Karne: 4/6.

Kary: Aussie Sambor - 6 min. (Tomczyk 4 min., Skonieczna 2 min.), Piotrcovia - 10 min. (Kucharska 4 min., Piecaba 4 min., Nowak 2 min.).
Sędziowie: Figarski, Żak.