PGNiG Superliga Kobiet: Vistal w finale, cenna wygrana Piotrcovii (wyniki)

Szczypiornistki Vistalu Gdynia zostały pierwszymi finalistkami fazy play-off PGNiG Superligi. O brąz zagra Start Elbląg, rywalizację o 5. pozycję na koniec sezonu stoczy zaś Zagłębie Lubin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Gdynianki od pierwszych minut sobotniej potyczki z elbląskim zespołem były stroną przeważającą, już w 9. minucie prowadząc 7:3. Start co prawda przed przerwą zdołał zmniejszyć straty do dwóch bramek (11:13), a po wznowieniu gry nawet i do jednego trafienia (13:14), ale Vistal wkrótce powrócił na kilkubramkowe prowadzenie, do końca spotkania kontrolując już wynik i ostatecznie zwyciężając 24:21.
Wyjazdowa wygrana na parkiecie w Lubinie nie dała natomiast nic szczypiornistkom KPR Ruchu Chorzów. Niebieskie pokonały po zaciętym meczu KGHM Metraco Zagłębie 32:31, ale w dwumeczu okazały się gorsze od Miedziowych o cztery bramki. Podopiecznym Marcina Księżyka przyjdzie teraz rywalizować o 7. lokatę, Zagłębie powalczy o 5. miejsce.

Poważny krok w kierunku utrzymania wykonały zawodniczki Piotrcovii Piotrków Trybunalski, które dzięki zwycięstwu nad Aussie Samborem Tczew mają już trzy punkty przewagi nad strefą barażową. Piotrkowska ekipa wygrała na wyjeździe 29:25, wspinając się tym samym na 9. lokatę w tabeli.