LM: FC Barcelona rozbiła RK Zagrzeb!

Piłkarze ręczni FC Barcelony zdeklasowali RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb 43:21 (23:10) w rewanżowym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów i awansowali do Final Four.

Sławomir Bromboszcz

Zespół z Chorwacji do rewanżowego spotkania z FC Barceloną przystąpił ze stratą dwóch bramek. Pierwszy mecz rozegrany w Zagrzebiu zakończył się zwycięstwem drużyny z Katalonii 25:23. To postawiło RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb w niezwykle trudnej sytuacji, bowiem hiszpański zespół przed własną publicznością spisuje się zdecydowanie lepiej.

Szkoleniowiec drużyny z Zagrzebia Veselin Vujović przed meczem zapewniał, że jego zespół wierzy w awans. - Moi gracze muszą udowodnić, że zasługują na grę w Final Four. Drugą połowę pierwszego spotkania wygraliśmy dwoma bramkami. Uważam, że będziemy w stanie powtórzy to również w Barcelonie - podkreślał.
Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla zawodników chorwackiej drużyny. Już po 5 minutach gry Duma Katalonii prowadziła 5:1 i o czas dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec Chorwatów. Przekazane uwagi na nic się zdały, w sobotę FC Barcelona grała koncertowo. Znakomicie spisywali się liderzy mistrza Hiszpanii Kiril Lazarov oraz Nikola Karabatić, który regularnie dziurawili bramkę RK Zagrzeb. Do szatni gospodarze zeszli prowadząc 23:10. i było już po meczu.

W drugiej połowie FC Barcelona kontynuowała swój koncert. Najbardziej we znaki Chorwatom dał się Kiril Lazarov, który w latach 200-2002 oraz 2007-2010 bronił barw RK Zagrzeb. Reprezentant Macedonii nie miał jednak sentymentów. Drużyna z Hiszpanii zwyciężyła 43:21 i w znakomitym stylu awansowała do Final Four. Hiszpanie potwierdzili, że w tym sezonie są głównym faworytem do wygrania Ligi Mistrzów.

FC Barcelona - RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb 43:21 (23:10)

FC Barcelona: Perez de Vargas, Sarić - Noddesbo 2, Tomas 6, Entrerrios 3, Sorhaindo 1, Sarmiento 1, Arino 2, Gurbindo 2, Sigurdsson 5, Rutenka 3, Morros 1, Karabatić 7, Saubich, Jallouz 1, Lazarov 9.
Kary: 2 min.
Karne: 5/5.

PPD Zagreb: Stevanović, Ivić - Brozović 2, Stepancić 2, Celica 1, Sprem, Corić, Sebetić 2, Raković 3, Horvat 3, J. Valcić, T. Valčić, Obranović 4, Vuglac, Kovacević 3, Pavlović 1.
Kary: 8 min.