PGNiG Superliga Kobiet: Vistal Gdynia bliżej finału! (wyniki)

W sobotę szczypiornistki z PGNiG Superligi zainaugurowały półfinałową rywalizację. Rozegrane zostały także spotkania o niższe lokaty oraz utrzymanie.

Sławomir Bromboszcz

W roli zdecydowanego faworyta do półfinałowej rywalizacji przystąpiły szczypiornistki Vistalu Gdynia, które w pierwszym spotkaniu potwierdziły, że faktycznie dysponują mocniejszym zespołem. Podopieczne Pawła Tetelewskiego przez całe zawody dyktowały warunki i utrzymywały bezpieczne prowadzenie. W sobotę Vistal Gdynia pewnie pokonał Start Elbląg, jednak już w niedzielę drużyna Antoniego Pareckiego stanie przed szansą rewanżu.

W pierwszym  spotkaniu, którego stawką są miejsca 5-8 piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe różnicą pięciu bramek Ruch Chorzów i mogą być już niemal pewne rywalizacji o 5. lokatę. Niebieskie w sobotę miały szansę na wypracowanie zaliczki przed rewanżem, dobrze spisywały się w pierwszej połowie. Końcówka spotkania należała jednak do Miedziowych, które pewnie wygrały.

Półfinał

Vistal Gdynia - Start Elbląg 31:27 (16:13)

O miejsca 5-8

KPR Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:25 (10:8)
W sobotę rozegrano także spotkania drużyn walczących o utrzymanie. Szans na pozostanie w gronie superligowców nie mają już szczypiornistki SPR-u Olkusz. Drużyna z Małopolski bliska jednak byłą sprawienia niespodzianki i pokonania Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Po zaciętym spotkaniu dwa punkty powędrowały jednak na konto piotrkowianek.

Emocji nie zabrakło także w Nowym Sączu, gdzie miejscowa Olimpia Beskid stoczyła pasjonujący bój z Aussie Samborem Tczew. Po pierwszej połowie bliższe zwycięstwa były szczypiornistki z Tczewa, które prowadziły dwoma bramkami, jednak po zmianie stron lepiej spisywały się Góralki, które zdobyły niezwykle potrzebne do utrzymania punkty.