PGNiG Superliga Mężczyzn: Chrobry rozbity, Wisła w półfinale (wynik)

Orlen Wisła Płock została drugim półfinalistą rozgrywek fazy play-off PGNiG Superligi Mężczyzn. Wicemistrzowie Polski rozbili w piątek w Głogowie Chrobrego 32:20 (17:8).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
- Będziemy walczyć. Chcielibyśmy rozegrać trzeci pojedynek i pojechać w środę na mecz do Płocka - mówili przed piątkowym meczem szczypiorniści Chrobrego. Głogowianie plany mieli ambitne, Nafciarze już po kilku minutach gry przejęli jednak inicjatywę i bez najmniejszego problemu kontrolowali wydarzenia na parkiecie.
Wisła już do przerwy prowadziła różnicą dziewięciu bramek (17:8), by po zmianie stron szybko powiększyć przewagę. W 51. minucie płocczanie prowadzili już nawet 30:15, w końcówce jednak Chrobry zdołał nieznacznie zmniejszyć rozmiary porażki.

Najlepszym strzelcem Wisły był Adam Wiśniewski, który zakończył spotkanie z 8 bramkami. W barwach Chrobrego wyróżnił się Rafał Biegaj, autor 7 trafień. Wartym odnotowania jest debiut w szeregach Nafciarzy dwóch wychowanków - Macieja Skibińskiego oraz Jakuba Morynia. Obaj zdobyli po premierowej bramce na parkietach PGNiG Superligi.

Triumfem w Głogowie ekipa Manolo Cadenasa przypieczętowała awans do półfinału fazy play-off, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Górnik Zabrze - KS Azoty Puławy (puławianie prowadzą 1:0). Chrobrego czeka natomiast walka o 5. miejsce w rozgrywkach.

Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 20:32 (8:17)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Rafał Biegaj 7; dla Orlen Wisły - Adam Wiśniewski 8, Kamil Syprzak 5, Michał Daszek, Angel Montoro - po 4.
Stan rywalizacji: 2:0 dla Orlen Wisły.

Wisła dopełni formalności w Głogowie? - zapowiedź meczu Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock