Akademiczki poczyniły milowy krok do utrzymania - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - Słupia Słupsk

AZS AWF Warszawa, który walczy o utrzymanie w I lidze kobiet, po ogromnych emocjach pokonał Słupię Słupsk 26:25. Bramkę na wagę dwóch punktów rzuciła Paulina Pawłowska.

Michał Gałęzewski
Przed tym spotkaniem sytuacja obu klubów była zupełnie inna. AZS AWF Warszawa wraz z zespołami z Płocka, Lublina i Obornik walczy o utrzymanie w I lidze kobiet, natomiast Słupia znajduje się na podium I ligi kobiet. Pomiędzy tymi zespołami było dziewięć punktów różnicy. Obie ekipy przystąpiły bez ważnych dla siebie zawodniczek - Agnieszki Łazańskiej i Agnieszki Lewandowskiej.
Mecz rozpoczął się dość nietypowo. Wynik spotkania otworzyła Paula Mazurek, która już w 107 sekundzie... została ukarana bezpośrednią czerwoną kartką, za uderzenie przeciwniczki w twarz. Gospodynie przetrzymały grę w osłabieniu i po trafieniu Katarzyny Joszczuk, w 5. minucie prowadziły już 3:0. Jeszcze w pierwszej połowie przewaga podopiecznych Daniela Lewandowskiego i Pawła  Kapuścińskiego wzrosła. W 14. minucie prowadziły już 8:4.

Później jednak to słupszczanki doszły do głosu i gdy na listę strzelców wpisała się Marcelina Budnicka, było już tylko 8:7 dla Akademiczek. Do końca pierwszej połowy żaden zespół nie potrafił zdominować rywala i ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 12:11.

Po zmianie stron znakomicie grały szczypiornistki ze stolicy i gdy na listę strzelców wpisała się Julia Gutowska, prowadziły 16:12. Takie prowadzenie utrzymywało się do 43. minuty. Wtedy to serię 7:2 zaliczyła Słupia i na sześć minut przed końcem to ekipa gości po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie. W końcówce Akademiczki zachowały zimną krew. Grały dobrze w obronie i ostatecznie wygrały 26:25. Decydującą bramkę rzuciła Paulina Pawłowska.

AZS AWF Warszawa - Słupia Słupsk 26:25 (12:11)

AZS AWF: Backiel, Michalska, Zamęcka - Joszczuk 7, Pawłowska 6, Bryl 4, Nieścioruk 3, Gutowska 2, Olejnik 2, Mazurek 1, Pożoga 1, Adamowicz, Kajtek.
Kary: 14 min.
Karne: 4/4.

Słupia: Łoś, Siwiec - Cieśla 6, Trawczyńska 6, Domaros 5, Budnicka 2, Firkowska 2, Wiśniewska 2, Lisiecka 1, Smutek 1, Kowalczuk, Jedlińska, Dominiak.
Karne: 2/5.

Kary: AZS AWF - 14 min. (Mazurek 2 min. - cz.k., Gutowska 4 min., Pawłowska 4 min., Nieścioruk 2 min., Pożoga 2 min.), Słupia - 14 min. (Wiśniewska 6 min. - cz.k., Budnicka 2 min., Firkowska 2 min., Łoś 2 min., Smutek 2 min.).
Sędziowie: Dąbrowski, Staniek.