Liderki zamurowały bramkę na 40 minut - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Dwójka Profil Nowy Sącz

Zgodnie z oczekiwaniami, UKS PCM Kościerzyna pokonał Dwójkę Profil Nowy Sącz 22:15. Kluczem do wygranej była obrona zespołu z Kaszub, która w obu połowach spisywała się bardzo dobrze.

Michał Gałęzewski
UKS PCM Kościerzyna na ten moment znajduje się w najlepszej sytuacji ze wszystkich zespołów I ligi kobiet. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego mają na swoim koncie tyle samo punktów, co AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, ale wygrały wysoko w pierwszym spotkaniu tych drużyn. Sytuacja ekipy z Nowego Sącza wydaje się być stabilna - mimo kilku porażek w ostatnim czasie, zajmuje ona miejsce w samym środku tabeli.
Od początku spotkania gospodynie nie radziły sobie jednak w ataku. Po siedmiu minutach, gdy bramkę z karnego rzuciła Marzena Cempa, Dwójka Profil prowadziła już 3:0, a jeszcze w 19. minucie po trafieniu Jolanty Kamińskiej, na tablicy wyników widniał rezultat 5:7. Dopiero tuż przed przerwa zawodniczki z Kościerzyny wyszły na prowadzenie.

Trzy razy Monikę Błaszczyk z karnego pokonała Magdalena Ziółkowska, jedną bramkę dorzuciła Patrycja Wójcik i do przerwy gospodynie prowadziły 9:8. Do 39. minuty, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 12:11, mecz był bardzo wyrównany.

Później jednak serię 8:1 w ciągu 13 minut zaliczyły zawodniczki prowadzone przez Dariusza Męczykowskiego. Dzięki temu po rzucie Natalii Brzezińskiej, na osiem minut przed końcem prowadziły 20:12. Co warte podkreślenia, od 12. do 52. minuty, Dominika Brzezińska wpuściła zaledwie pięć bramek, w tym jedną z karnego. Gdy wynik był już pewny, spotkanie się wyrównało. Ostatecznie UKS PCM Kościerzyna wygrał 22:15.

UKS PCM Kościerzyna - Dwójka Profil Nowy Sącz 22:15 (9:8)

UKS PCM: D.Brzezińska - Ziółkowska 5, Białek 3, Górna 3, Żukowska 3, N.Brzezińska 2, Ziemienowicz 2, Wójcik 1, Jakubowska 1, Wasak 1, Siekańska 1 oraz Leśniak, Trawczyńska.
Kary: 2 min.
Karne: 4/7.

Dwójka Profil: Błaszczyk - Olejarczyk 4, Cempa 3, Sroka 3, Bodziony 2, Kamińska 2, Kulig 1 oraz Fecko, Waligóra, Sołodownyk, Czop.
Kary: 4 min.
Karne: 2/2.

Kary: UKS PCM - 2 min. (N.Brzezińska 2 min.), Dwójka Profil - 4 min. (Cempa 2 min., Olejarczyk 2 min.).
Sędziowie: Kościewicz, Malandy (Elbląg).