Piotr Adamczak zrobił różnicę - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg

Vetrex Sokół Kościerzyna przegrał bardzo ważny mecz z Meblami Wójcik 20:23. W tym spotkaniu różnicę zrobił Piotr Adamczak, który zdobył osiem bramek - zdecydowanie najwięcej ze wszystkich zawodników.

Michał Gałęzewski
Vetrex Sokół Kościerzyna w ostatnim czasie zaczął spisywać się lepiej. Po trzech zwycięstwach z rzędu, podopieczni Andrzeja Gryczki 28 marca przegrali z KPR-em Borodino Legionowo, który po tym spotkaniu świętował awans do PGNiG Superligi. Mimo to, na cztery kolejki przed końcem sytuacja tego zespołu nie jest bezpieczna i drużyna z Kaszub walczy o uniknięcie baraży. Meble Wójcik Elbląg, to natomiast ekipa walcząca o ligowe podium.
Od początku mecz był bardzo wyrównany. Po bramce Kamila Ringwelskiego, w ósmej minucie Vetrex Sokół Kościerzyna prowadził 3:2. W zespole z Elbląga niezwykle skuteczny był jednak Piotr Adamczak. Rzucił on w krótkim czasie trzy bramki, a po trafieniu Jakuba  Olszewskiego, Meblarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Minimalna przewaga gości utrzymywała się do końca pierwszej połowy spotkania, której wynik na 10:11 ustalił Mariusz Czaja.

Po bramce Łukasza Szali, w 32. minucie gospodarze po raz pierwszy od dwunastej minuty doprowadzili do remisu. Później jednak po raz kolejny lepiej zaczęli grać podopieczni Dariusza Molskiego. Po trafieniu Oskara Serpiny, w 41. minucie wyszli na prowadzenie 18:14.

Do końca spotkania trwała wymiana między dwoma zespołami, jednak goście nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Wciąż skuteczny był Piotr Adamczak, który łącznie rzucił osiem bramek. Oba zespoły łącznie pokonywały bramkarzy tylko 43 razy, a przez 60 minut bronili zarówno Maciej Pieńczewski, jak i Marcin Głębocki.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 20:23 (10:11)

Vetrex Sokół: Pieńczewski - Szala 4, Ringwelski 3, T.Bronk 3, Kuczyński 3, M.Reichel 2, Czaja 2, Lisiewicz 2, A.Bronk 1 oraz Piechowski, Żak.
Kary: 12 min.
Karne: 1/1.

Meble Wójcik: Głębocki - Adamczak 8, Malczewski 3, Gębala 2, Serpina 2, Kupiec 2, Dorsz 2, Malandy 1, Kostrzewa 1, Szopa 1, Olszewski 1 oraz Spychalski, Gryz.
Kary: 6 min.
Karne: 1/4.

Kary: Vetrex Sokół - 12 min. (Ringwelski 2 min., Kuczyński 2 min., M.Reichel 2 min., Piechowski 2 min., Czaja 2 min., Pieńczewski 2 min.), Meble Wójcik - 6 min. (Serpina 2 min., Malandy 2 min., Dorsz 2 min.).
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).