Sparingowo: Olimpia-Beskid lepsza od Dwójki Profil w derbach Nowego Sącza

Wykorzystując dwutygodniową przerwę w rozgrywkach trenerzy Olimpii/Beskid i Dwójki Profil zorganizowali sparing między obiema drużynami. Zakończył się on zwycięstwem dziewczyn z Superligi.

Marcin Rogowski
Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Góralek, które za sprawą Aleksandry Stokłosy  w 43. sekundzie wyszły na prowadzenie. Były to miłe złego początki, bowiem kilka minut później na tablicy widniał wynik 7:3 dla Dwójki. Rozgoryczony takim obrotem spraw trener Janusz Szymczyk poprosił o czas. Na niewiele się to zadało, bo jego podopieczne nadal nie mogły poradzić sobie ze szczelną defensywą rywalek. Najbardziej nieskuteczna była liderka drużyny Katarina Dubajova, która w konsekwencji zasiadła na ławce rezerwowych.

Nieporadność bardziej doświadczonych koleżanek świetnie wykorzystały zawodniczki pierwszoligowca, które systematycznie powiększały swoją przewagę. Jej apogeum miało miejsce kwadrans przed końcem pierwszej połowy, kiedy to, po rzucie Barbary Kawy zrobiło się 10:5. Dopiero wtedy dziewczyny grające w Olimpii-Beskid zabrały się do odrabiania strat, dzięki czemu na przerwę schodziły tylko z jednobramkową stratą.

Na początku drugiej połowy podopieczne Włodzimierza Strzelca szybko odskoczyły rywalkom na trzy bramki  przewagi i utrzymywały ją przez dłuższy czas. Jednak w 42. minucie, po rzutach Joanny Gadziny i Małgorzaty Rączki, Góralki odrobiły starty. Dzięki temu końcówka spotkania zapowiadała się emocjonująco.

Przewidywania kibiców zebranych w hali SP3 sprawdziły się. Zawodniczki zarówno jednej jak i drugiej drużyny do końca walczyły, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się to dziewczynom z Superligi, które w ostatnich dwóch minutach rzuciły trzy bramki z rzędu, czym przypieczętowały swój tryumf.

Był to tylko mecz sparingowy, więc nie wynik, a gra była najważniejsza. Niestety po obu stronach zarówno ta defensywna jak i ofensywna pozostawiają trochę do życzenia.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27:30 (15:14)

Dwójka Profil Nowy Sącz: M. Błaszczyk, Kamieniarz - Kawa 2, Cempa 8 (3/3), Bodziony 2, Sroka 3, Kulig 4, Olejarczyk 4, Fecko, Waligóra, Kamińska 4, Prechitko.
Kary: brak.
Karne: 3/3.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz: Sach, Szczurek, Bargieł - Leśniak 1, Gadzina 6, Figiel 4, Szczecina 6, Basta 1, Rączka 4, Motak, Dubajova, Stokłosa 1, Masna 7 (1/1).
Kary: 2 min. (Szczecina - 2 min.).