Pewna wygrana Kaszubek - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Jutrzenka Płock

W zaległym meczu I ligi kobiet, UKS PCM Kościerzyna pokonał Jutrzenkę Płock 29:19. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego wróciły na fotel lidera tabeli.

Michał Gałęzewski
Zespoły z Kościerzyny i z Płocka miały do rozegrania zaległy mecz 17. kolejki I ligi kobiet. Sytuacja w tabeli obu zespołów wygląda zupełnie inaczej. UKS PCM w przypadku zwycięstwa, miał szansę zrównać się punktami z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk, natomiast Jutrzenkę w ostatnich kolejkach czeka ciężki bój o utrzymanie.
Na samym początku spotkania dobrze grały podopieczne Jarosława Stawickiego. Po celnym rzucie Aleksandry Rędzińskiej, w trzeciej minucie prowadziły 2:0. Później jednak zaczęły dominować gospodynie. Sygnał do ataków dała Patrycja Wójcik, a w dwunastej minucie po trafieniu Doroty Jakubowskiej, UKS PCM Kościerzyna prowadził 9:4.

Co prawda kolejne trzy bramki rzuciły płocczanki, ale szczypiornistki z Kościerzyny bardzo szybko odzyskały rytm gry. Wynik pierwszej części spotkania celnym rzutem z siódmego metra ustaliła Agnieszka Leśniak i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 13:7.

Po zmianie stron przez długi czas oba zespoły nie potrafiły zdobyć więcej, niż dwóch bramek z rzędu. Wciąż jednak utrzymywała się kilkubramkowa przewaga zespołu Dariusza Męczykowskiego. W końcu od 46 do 52 minuty UKS PCM rzucił sześć bramek z rzędu i po rzucie Pauliny Wasak, wyszedł na prowadzenie 25:14. Ostatecznie ekipa z Kaszub wygrała 29:19.

UKS PCM Kościerzyna - Jutrzenka Płock 29:19 (13:7)

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska - Górna 5, Żukowska 3, Ziemienowicz 3, Wasak 3, Białek 3, Leśniak 3, Siekańska 2, N.Brzezińska 2, Wójcik 2, Jakubowska 2, Ziółkowska 1 oraz Trawczyńska.
Kary: 8 min.
Karne: 3/4.

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak - Rędzińska 5, Stasiak 4, Mokrzka 4, Homonicka 3, Krysiak 2, Waszkiewicz 1, oraz Pawłowska, Dudek, Salamandra, Kwasiborska, Jankowska
Karne: 4/5.

Kary: UKS PCM - 8 min. (Białek 4 min., Siekańska 2 min., Wasak 2 min.), Jutrzenka - 8 min. (Waszkiewicz 4 min., Pawłowska 2 min., Homonicka 2 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza.