Kolejny festiwal strzelecki i awans lublinianek - relacja meczu KPR Jelenia Góra - MKS Selgros Lublin

W drugim meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi Kobiet, broniący mistrzowskiego tytułu MKS Selgros Lublin ponownie ograł KPR Jelenia Góra i awansował do półfinału tych rozgrywek.

Tomasz Rosiński
W pierwszym starciu obydwu ekip lublinianki pokonały KPR 37:23 i były praktycznie pewne awansu do kolejnej rundy mistrzostw Polski, w której lepszy z tego dwumeczu zmierzy się z wygranym rywalizacji Pogoń Baltica Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin.
Od początku środowego pojedynku swój styl gry narzuciły przyjezdne, które w 10. minucie po golu z rzutu karnego w wykonaniu Doroty Małek prowadziły 8:3. MKS nie zamierzał spuszczać z tonu i z zimną krwią wykorzystywał błędy rywalek, dzięki czemu po pierwszym kwadransie odskoczył rywalkom na siedem trafień za sprawą skutecznego zagrania Marty Gęgi (5:12).

Zespół z Jeleniej Góry nie miał argumentów do skutecznego odrabiania strat, zaś na skrzydle udanie radziła sobie Jessica Quintino (8:16 w 20. minucie). W ostatniej fazie I połowy podopieczne Sabiny Włodek jeszcze powiększyły swoją przewagę, schodząc do szatni przy wyniku 22:11.

W dalszym ciągu trwał festiwal strzelecki drużyny z Lubelszczyzny, natomiast ambitnie w barwach swojej ekipy starała się walczyć Małgorzata Buklarewicz (14:30 w 40. minucie). Mistrzynie Polski starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i na piętnaście minut przed zakończeniem tej potyczki wygrywały różnicą aż 18 goli (15:33).

Już do finiszu tego spotkania nic się nie zmieniło na placu gry i ostatecznie MKS Selgros Lublin pokonał KPR Jelenia Góra 37:24, awansując do strefy medalowej PGNiG Superligi, gdzie w półfinale zmierzy się z Pogonią Baltica Szczecin.

KPR Jelenia Góra - MKS Selgros Lublin 24:37 (11:22)

KPR Jelenia Góra: Demiańczuk, Kozłowska, Janik - Grobelska, Mączka A. 5, Tomczyk 1, Uzar 1, Buklarewicz 7, Jasińska 3, Oreszczuk 2, Dąbrowska 1, Michalak 3.
Kary: 6 min.
Karne: 2/3.

MKS Selgros Lublin: Dzhukeva, Baranowska - Quintino 7, Małek 6, Rola 6, Gęga 2, Repelewska, Kozimur 1, Drabik 4, Nestsiaruk 2, Mihdaliova 2, Nocuń 2, Skrzyniarz 1, Szarawaga 4, Konsur.
Kary: 4 min.
Karne: 4/4.

Sędziowali: Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowicz.

Stan ćwierćfinałowej rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2-0 dla MKS-u Selgrosu Lublin.

Niezwykły mecz Pogoni! Miedziowie poza wielką czwórką! - relacja z meczu SPR Pogoń Baltica - KGHM Metraco Zagłębie