Słupszczanki wyrwały wygraną w II połowie - relacja z meczu Słupia Słupsk - MKS AZS UMCS Lublin

Słupia Słupsk pokonała MKS AZS UMCS Lublin 32:28. Przez długi czas prowadziły walczące o utrzymanie lublinianki, jednak w drugiej połowie przez większość czasu grały w osłabieniach.

Michał Gałęzewski
Przed spotkaniem wydawało się, że zdecydowanym faworytem są zawodniczki ze Słupska. Miały one na swoim koncie 20 punktów i w przypadku zwycięstwa, mogły wskoczyć na podium I ligi kobiet. MKS AZS UMCS Lublin zajmuje natomiast przedostatnie miejsce w lidze i musi zacząć wygrywać mecze, by móc się utrzymać w tej klasie rozgrywkowej.
Od początku spotkania przeważał jednak MKS AZS UMCS. Lublinianki po dziewiętnastu minutach, gdy bramkę rzuciła Jagoda Lasek prowadziły już 9:5, a w międzyczasie nie wykorzystały aż czterech karnych! Słupszczanki nie mogły sobie poradzić z zespołem z południowo-wschodniej Polski i na przerwę Akademiczki schodziły z trzybramkowym zapasem.

Od pierwszych minut drugiej połowy przeważały słupszczanki. Przez 13 minut rzuciły dziewięć bramek, tracąc jedynie trzy i po trafieniu Anny Ilskiej, prowadziły już 21:18. Chwilę później kontuzji prawej ręki doznała Agnieszka Łazańska i gospodynie musiały radzić sobie bez niej. Zdeterminowane lublinianki zdołały jeszcze doprowadzić do wyrównania i po rzucie Aleksandry Juć, na dziesięć minut przed końcem był remis 23:23.

Problemem podopiecznych Izabeli Puchacz były jednak kary, które lublinianki co chwilę łapały. Łącznie tylko w drugiej części spotkania przesiedziały na ławce czternaście minut. W końcówce bardzo ważne bramki rzuciła Marcelina Budnicka i ostatecznie Słupia wygrała 32:28.

Słupia Słupsk - MKS AZS UMCS Lublin 32:28 (12:15)

Słupia: Łoś - Trawczyńska 9, Budnicka 5, Domaros 5, Cieśla 4, Łazańska 4, Ilska 3, Kowalczuk 2 oraz Firkowska, Kaczanowska.
Kary: 10 min.
Karne: 6/10.

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Zarzycka 7, Charzyńska 7, Lasek 5, Wawrzonek 4, Pękalska 2, Juć 2, Jarosz 1 oraz Kucharczyk, Szyszkowska, Markowicz, Blaszka.
Kary: 20 min.
Karne: 5/10.

Kary: Słupia - 10 min. (Kowalczuk 4 min., Trawczyńska 2 min., Ilska 2 min., Cieśla 2 min.), MKS AZS UMCS - 20 min. (Zarzycka 6 min. - cz.k., Pękalska 4 min., Charzyńska 4 min., Szyszkowska 2 min., Kucharczyk 2 min., Wawrzonek 2 min.).
Sędziowie: Biegajski (Sławno), Kulesza (Koszalin).