Grad bramek w Gdyni - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - Warmia Traveland Olsztyn

W meczu I ligi mężczyzn, Kar-Do Spójnia Gdynia pokonała Warmię Traveland Olstyn 37:34. Podopieczni Marcina Markuszewskiego już w I połowie prowadzili różnicą sześciu trafień.

Michał Gałęzewski
Przed sobotnim spotkaniem, Warmia Traveland miała trzypunktową przewagę nad Warmią Traveland. W zespole Marcina Markuszewskiego doszło jednak do konkretnego wzmocnienia. Do Kar-Do Spójni dołączył Damian Moszczyński, który w 2003 roku z 233 bramkami w 31 meczach w barwach Wybrzeża, został królem strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej.
Początek meczu w Gdyni należał do gospodarzy. Od pierwszych minut niezwykle skuteczny był Mateusz Wróbel, który już w piętnastej minucie miał na swoim koncie pięć bramek. Po jego trzech celnych rzutach w ciągu czterech minut, gospodarze prowadzili już 10:6. Przewaga Kar-Do Spójni wciąż rosła i w 19 minucie po trafieniu Moszczyńskiego, ekipa z Trójmiasta prowadziła już 15:9.

Później jednak Warmia Traveland zaczęła odrabiać straty. Po dwóch bramkach Mateusza Kopycińskiego, w 23. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 16:13. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 21:19. Po zmianie stron olsztynianie jeszcze bardziej zaatakowali. W końcu po bramce Michała Sikorskiego, w 38. minucie był remis 26:26.

Szczypiorniści Kar-Do Spójni nie pozwolili jednak na to, by drużyna Karola Adamowicza wyszła na prowadzenie. Remis utrzymywał się do 46 minuty, a później cztery bramki z rzędu rzucili gospodarze i po trafieniu Michała Derdzikowskiego, wyszli na 34:30. Warmia Traveland co prawda zdołała zmniejszyć przewagę do jednej bramki, ale ostatnie bramki rzucili Moszczyński i Łukasz Szlinger, dzięki czemu spotkanie zakończyło się wynikiem 37:34.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Warmia Traveland Olsztyn 37:34 (21:19)

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Wróbel 8, Derdzikowski 7, Moszczyński 6, Rychlewski 5, Szlinger 4, Chyła 3, Kowalski 2, Bielec 1, Nazimek 1 oraz Staniszewski, Naus.
Kary: 16 min.
Karne: 2/3.

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Sikorski 8, Królik 6, Jankowski 6, Droździk 5, Kopyciński 4, Deptuła 3, Malewski 2 oraz Krawczyk, Koledziński.
Kary: 10 min.
Karne: 5/6.

Kary: Kar-Do Spójnia - 14 min. (Derdzikowski 6 min., Moszczyński 4 min., Staniszewski 2 min., Wróbel 2 min., Szlinger 2 min.), Warmia Traveland - 10 min. (Deptuła 4 min., Krawczyk 2 min., Królik 2 min., Malewski 2 min.).
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).