Falstart Fedorowicza - relacja z meczu MKS Piotrcovia - Aussie Sambor Tczew

Fatalnie zaczęły fazę play-out szczypiornistki Piotrcovii. Przegrały przed własną publicznością z Aussie Samborem Tczew 21:29 (10:12). Wygrana gości nie podlegała dyskusji.

Michał Ostafijczuk
Zarząd piotrkowskiego klubu kilka dni temu podjął decyzję, że odpowiedzialność za wyniki drużyny spadnie na barki Adama Fedorowicza. Doświadczony trener oficjalnie wpisywany jest do meczowego protokołu jako statystyk, ale to on prowadzi zespół i ustala meczową taktykę. Jak się jednak okazało Fedorowicz rozpoczął swoją pracę w Piotrkowie od wyraźnej porażki.
Piotrcovia wydawała być się faworytem spotkania z Aussie Samborem Tczew. Kilka tygodni temu wygrała z tym rywalem na wyjeździe i wydawało się, że przed własną publicznością to powtórzy. Nic bardziej mylnego. To przyjezdne rozpoczęły mecz od prowadzenia 3:0, którego jak się później okazało nie oddały już do końca. Znakomicie w pierwszej połowie grała szczególnie Tatiana Bilenia, na której rzuty piotrkowskie bramkarki nie umiały znaleźć skutecznej recepty. Do przerwy tczewianki wygrywały 13:10.

Pierwszego gola po wznowieniu gry rzuciła Agata Wypych, ale był to przysłowiowy łabędzi śpiew gospodyń. Przyjezdne nie dały Piotrcovii zniwelować strat, a po kilku minutach zaczęły budować coraz większą przewagę. Na kwadrans przed końcem było 21:16 dla Aussie Sambora i stało się jasne, że tylko cud może uratować Piotrcovię. Ten cud nie nastąpił - końcówka należała bezdyskusyjnie do przyjezdnych, które wygrały różnicą ośmiu bramek.

- W najczarniejszych snach nie myślałem o tym, że przegramy i to tak wyraźnie. W Lublinie dziewczyny zagrały bardzo dobry mecz i byłem spokojny o to spotkanie. Zaczęliśmy jednak źle od stanu 0:3 i później musieliśmy gonić mecz. Rywalki nie dały się już złapać. Czeka nas bardzo dużo pracy - skomentował porażkę swoich podopiecznych Fedorowicz.

MKS Piotrcovia - Aussie Sambor Tczew 21:29 (10:13)

MKS Piotrcovia: Skura, Opelt - Rol 2, Sobińska, Kucharska 2, Cieślak, Kopertowska 1, Wypych 2, Piecaba 2, Ivanović 4, Jałoszewska, Nowak 1, Belmas, Agova 7/3, Janiszewska.
Trenerzy: Sławomir Kamiński i Adam Fedorowicz
Karne: 3/3

Aussie Sambor: Wiercioch, Kordunowska - Pasternak 3/1, Mazur 1, Belter 2, Szulc, Strzałkowska 3, Nowicka 1, Domnik 1, Olszowa, Bilenia 7, Skonieczna 3, Tomczyk 5, Krajewska 3.
Trenerzy: Bartłomiej Pepliński i Gennadij Kamelin
Kary: 8 min (Domnik, Tomczyk, Pasternak, Skonieczna)